MÝTY, KTERÝM VĚŘÍME DÍKY FILMŮM

7 146
301
 
Komentáře
Farky
Farky - Před 14 dny
Tak co, dozvěděli jste se v dnešním videu něco nového? Pokud jo, tak mi napište co.
Pokud se vám video líbilo tak ho pošlete kamarádům - schválně, jestli něco z toho věděli :)
takovejch hodin
takovejch hodin - Před 5 dny
8:54 "dám si velkou sýrovou pizzu s extra olivama, a jestli budou zelený, tak si tě najdu a pak tě donutím, abys .... mi udělal novou!"
Ondrus21
Ondrus21 - Před 5 dny
Pokud k tomu tlumiči používá ještě subsonický střelivo, tak to dokáže podstatně ztlumit.
drummer v
drummer v - Před 6 dny
Farky ještě je velká blbost že v skoro každém filmu každý zásobník od každé zbraně má asi milión nábojů a furt střílí
Fair Bro
Fair Bro - Před 6 dny
Jen pro upřesnění, s tlumiči máš víceméně pravdu, ale existují i zbraně který jsou s tlumičem skoro neslyšitelný, např. MP5SD6, potom ještě výbuch, před tlakovou vlnou se dá ochránit otevřením pusy, tlak má tak kudy odejít, a co se týče IED tak dneska je vyrábějí takový "profesionální amatéři", s pár případama jsem se setkal a po menší praxi jsi schopnej udělat takový svinstvo že by to ani pyrotechnik nevyřešil. :)
Orangeman CZ
Orangeman CZ - Před 6 dny
+Hans Burian To je pravda, v mnoha filmech ho používají i při vraždě nožem (viz. Hanebný pancharti)
balron82
balron82 - Před 4 hodinami
Střílel jsi někdy ?
balron82
balron82 - Před 4 hodinami
Klidně to jenom decentně rozvedu. Rostřeleni zamku sice ne každy zamek jde rozstřelit jednoduše ale 70% rozstřeliš jednou ranou i 9mm projektilem. Dale pokud budeš střilet popřipadě dostatečně nebezpečny projektil 22LR s tlumičem ( izrael tim střili na demonstracích) A nejhlasitější zvuk ktery je slyšet je pohyb mechanismu zbraně a ne žadna petarda. Dale vybuch rozděluje se to trochu jinak u vybuchu primarně v nejbližší vzdalenosti takzvana brizantní vzdalenost dané trhaviny a nejčastěji naopak zabiji střepiny. U stihaček ktere startuji ihned se jedna o takzvane pohotovostni letadla ktera již maji celou předletovou kontrolu za sebou a startuji v řadech par minut u nás musí vystartovat Gripeny do 15 minut standart je ovšem minut 5.
wilibald44
wilibald44 - Před 9 hodinami
Chtěl bych ještě něco doplnit k těm bombám.Vždy než ji někdo objeví a odkryje tak je ticho.Ale hned jak jí odkryje najednou začne znít strašně moc pípání a všechno tam najednou moc bliká.
Eugen Ohanka
Eugen Ohanka - Před 10 hodinami
To je až nadstandardní snužka nesmyslů. Farky nejsi příbuznej z nějakým Lindim to je podobný polovzdělanec.
1) Postář z který sebere 20dB je přeci super a ještě nestříká krev.
2) tlumič s podzvukovým střelivem z opakovací zbraně je opravdu tichý. U semi-auto a auto slyším natažení zbraně. nikdo soudní nestříli tlumeně nic jiného. asi máme rozdílné představy o hlasitosti petardy
3) Zámek nebo panty ustřeli jde a běžně se to dělá. Z důvodu bezpečnosti je to ale vetšinou brokovnicí
4) Ty ... si byl v sumulátoru a si chytrý jak radio. Když už letadlo letí, ale dolu. Opravdu stačí nejdříve vyrovnat kniplem nahoru. Pak se můžu zabívat dalším. Samozřejmě, že letka síhaček zvlétne skoro okamžitě. Stojí totiž v hotovosti připravené. B-52 měli pod 5 min na start základny. Měli to holt pyropatronou, ale no nukleární apokalypsy se letí je jednou.
5) Rána s pistole zapálí benzínový tank, když je poloprázdný. Výbuch je to však opravdu menší
6) V 60 a 80 letech žádné mobily nebyli nejsnazší způsob bastlení bomby byli hodinky
7) S tím sniprem je to úplná hloupost. Existují varinty jak jednoho tak dvojice tak dokonce týmu jako v případu Chrise Kyla. Vždy je jeden Sniper druhý spoter dalších X je štafáš co chrání na blízko. Je hloupost aby nosič vysílačky nebo štafáž se SAW v faluge byla trenovaný sniper. Po výstřelu sniper zdrhne jestli k tomu musí zahladit stopy nebo ne je věc situace.
Farky
Farky - Před 9 hodinami
Je sice dobře, že nebereš něco jako fakt. Pokud ale něco tvrdíš, je dobré to mít podpořené nějakými zdroji. Tímto ti děkuji,protože jsem zjistil, že jsem sám na zdroje zapomněl. Takže nyní jsou již v popisku jako vždy. 1) polštář umožní střílet bez ochrany uší a teda i poškození sluchu. Krev sice nestříká, ve filmu ale při střelbě přes něj není výstřel slyšet. 2)Ve zdroji máš příklady střelby ze zbraní s tlumičem. Střelci vždy používají i tak ochranu zvuku. Takže tolik k tichosti. 3) Panty jsou možnost, zámek ale těžko. Problém je prostě odraz kulky, podobně jako střelba ve vlaku, ponorce, atd. kdy jsou tyto odrazy ignorovány. Ve zdroji i video od Bořičů mýtů. 4)Pokud si myslíš, že létat je jednoduché, určitě doporučuji si to vyzkoušet -> l410simulator.cz/ Co se týče letky, tak v USA a větších státech pravděpodobně dokáží startovat třeba z letadlové lodi v jednotkách minut. Všeobecně to ale trvá déle - zvlášť, když jsou piloti ve filmu ideálně v kabinkách v civilu a za 5 minut v letadle. 5)Rána z pistole nic nezapálí (s výjimkou speciálních nábojů) a jak říkáš, záleží na tlaku benzínových par. Čím větší, tím větší rána. Auta jsou ale stavěna podle předpisů, aby jen tak neexplodovala. I ty elektrické či na plyn. 6)Mobily se používají u bomb dnes. Dříve ale i tak nebyl důvod dát k bombě časovač. Pokud tedy nechceš pyrotechnikovi pomoci. 7) Informace pocházejí od amerického vojáka. Pokud o tom víš více, můžeš ho poučit -> www.reddit.com/user/HardToSee Měj se a čau.
Lukeho TV
Lukeho TV - Před 16 hodinami
Kde to bereš ty chytrosti. :D V některých věcech se pleteš ale je mi jasné že k tomu jsi přišel určitě na internetu. Realné zkušenosti téměř žádné.
Ragnar Fenris
Ragnar Fenris - Před 22 hodinami
To o těch sniperech je diskutabilní. V zástavbě se obvykle používají týmy minimálně o třech (ale spíš více) lidech, kvůli zabezpečení oblasti, ale ve volném terénu je klasičtější uspořádání střelec + pozorovatel.
A samostatný sniper taky není žádná rarita.
Jiří Hromják
Jiří Hromják - Před dnem
Třeba když postava ve filmu kdy leze po skale, střeše nebo někam leze a uklouzne tak vysokou rychlosti sjíždí a na konci strechy nebo skále se ve vysoké rychlosti posledniho byť malého výstupku na kterém by se běžný člověk ani neudržel, tak se chyti a zachrání.. To je třeba ve filmu ztracen v džungli a spousta akčních filmů 🤣😂🔝👌
X ENON
X ENON - Před dnem
1:41.... O tom že tlumič netlumí se mluví hodně dlouho.. Ano že začátku kdy tlumiče byl nový vynález tak to byla pravda... Ale dneska existují tlumiče teré stlumí vístřel tak že slyšíte jen otevření a zavření komory zbraně.. A nejsou njákou armádní složkou.. Jsou normálně dostupné pro širokou veřejnost.. Takže tvrzení že tlumič zbraň tlumí málo už dávno neplatí
Farky
Farky - Před dnem
Zakoupení tlumiče je ve mnoha zemích protizákonné (včetně ČR), takže nevím, jak by mohli být dostupné pro širokou veřejnost. Například Welrod je sice extrémně potichá, ale i tak to není prostě neslyšitelné.
josef sip
josef sip - Před dnem
Farky polštář se používá ne kvůli ztlumeni výstřelu, ale aby nebyla krev po celém pokoji...
Fabián Richter
Fabián Richter - Před dnem
10:03 takže vlastně správné stanoviště snipera poznáte tak, že ho nepoznáte :D.
bill ben
bill ben - Před dnem
ten komentář někdo čte jako dítě na základce ..
Ondřej Šporcl
Ondřej Šporcl - Před 2 dny
To s tím falešným časem na displeji mě taky často napadá. Ale co mě nejvíc fascinuje je, když hlavní postava má papínka v armádě, který ji naučil, jak se zneškodňují bomby. Takže přeci není problém odhadnout, co se stane po přestřihnutí drátku, jen podle jeho barvy. Není třeba se podívat na obvody. A především by bylo geniální postavit IED tak, aby splňovalo standardy barev drátků. To kvůli zjednodušení likvidace bomby.
PARADAJKA
PARADAJKA - Před 2 dny
https://www.youtube.com/user/PewDiePie
migilko
migilko - Před 2 dny
Tyvole, to zas bylo. Kam jsem se to dostal? :D Už se těším, až ve filmu uvidím, jak borec sedí půlhodiny ve stíhačce a šteluje si sedadlo a kontroluje jestli má v kabině hasící přístroj. To bude záživnej film. Ale hlavně, že bude správně.
Vítek Štaud
Vítek Štaud - Před 2 dny
Při rušení bomby nikdo neví, jestli přestřihnout červený drát nebo modrý. Z elektrického hlediska je to úplně jedno. Prostě ať přestřihnu jakýkoliv, přeruším tím obvod a nemůže tam jít proud
Rostislav Kuchařík
Rostislav Kuchařík - Před 2 dny
Skvělé video odběr a like
Matěj Gvizd
Matěj Gvizd - Před 2 dny
Tohle je docela dezinformace... Za 1. i obyčejná pistole ráže 9mm je schopna poškodit zámek tak, že jej můžeme odejmout ( a to stačí jen 1 rána..). Jen stačí užít trochu té mozkové kapacity - vystřelit na nejslabší část - část zámku ve které je uložena pohyblivá část, (nebo alespoň nevystřelit na tu nejsilnější část jak to je v miniatuře). Za 2. nevím jestli jsi někdy střílel ze zbraně na hmotný cíl, nebo jestli jsi například studoval zvláštní zkoušky technické - zkoušky tvrdosti, aby jsi mohl tvrdit, že se projektil od zámku odrazí.. Nevím jak ty, ale já ještě zámek z nějakého super tvrdého kovu neviděl (tyto myšlené kovy jsou určené k výrobě střeleckých terčů, které mají díky své šesterečné krystalové mřížce schopnost absorbovat energii v takovém množství, že se zkrátka nerozbijí) neviděl.. Možná tak zámek z kalené oceli, budiž. Ovšem není možné aby těleso o nulové rychlosti předalo (sice menšímu a lehčímu) tělesu letící minimálně 400 m·s−1 takovou energii, aby jej odrazilo. Na tvá videa koukám rád, ovšem už u více tvých videích jsem si všiml dezinformací... Doufám, že si budeš své fakty lépe ověřovat, zvláště ty, které mají vyvracet údajné nepravdy - toto video. Jak jsem již psal, tvá videa sleduji rád a proto tento čistě "vysvětlující" komentář neber jakožto nějaký hate... Peace
Matěj Gvizd
Matěj Gvizd - Před 2 dny
+Farky Aha.. V prvním videu (Bořiči mýtů) mají opravdu pořádné zámky, které by ovšem zničili, jestliže by jak jsem již zmiňoval střelili na slabší místo a ne do oblasti s největším množstvím materiálu.. Každopádně v žádném z tebou poskytnutých videích se nikdo ani nepokusil přemýšlet.. Co takhle nestřílet do středu, kde je jen materiál popř. kousek mechanismu zámku, ale střelit třeba do uložení zámku, nebo lépe, střílet dolů směrem k zemi, kde samotný odpor materiálu toho zámku pomůže jeho otevření, je to přece jen cesta nejmenšího odporu..
Farky
Farky - Před 2 dny
Příště, než budeš něco komentovat projdi nejdřív zdroje. Vycházel jsem z videí, které sice mohou být fake, ale předpokládám, že Bořiči mýtů asi moc nelžou. Chápu, že zámek za 15kč z tržnice asi není dobrá ochrana trezoru, nicméně lepší zámky se pravděpodobně nerozlétnou, ani při střelbě do středu. Videa ze kterých sem čerpal -> goo.gl/T6Y1BL + goo.gl/7JqVpp + goo.gl/zCfhJd
TheKripix
TheKripix - Před 2 dny
Temhle nesmyslum neveri divaci vseobecne, nybrz pouze nevzdelane deti ;)
petr baluch
petr baluch - Před dnem
oprava moje tchyne tom věři .....
Akcelerace Videoblogy
Akcelerace Videoblogy - Před 2 dny
K tomu střílení do nádrže. Nemůže to být právě tření nábojnice, které vzniká při průrazu do nádrže? Tím se přece musí extrémně zvýšit i teplota. Netuším, kolik je úsťová rychlost pistole, ale dejme tomu, že 900 km/h a na řekněme 20 metrech mezi pistolí a nádrží se dostane na 800 km/h (kvůli odporu vzduchu). V takové rychlosti si myslím, že může dojít k zapálení výparů benzinu. Ale jsem totální laik, možná to zde někdo vysvětlí...
krisulinus
krisulinus - Před 2 dny
"vyjmutí baterie z telefonu"
...no hodně štěstí teda v dnešní době... :D
numero
numero - Před 2 dny
Auto môže mať CNG / LPG pohon a potom je explózia dosť možná.
Martin Kovacik
Martin Kovacik - Před 2 dny
... aj keď asi bude chýbať kyslík a bude to bez ohnivej šou
Jakub Pečinka
Jakub Pečinka - Před 3 dny
Někde jsem slyšel že ani vyndání baterie z telefonu není 100%, lepší je ho zahodit jako v Metrixu na konci prvního dílu když už Neo věděl kam má běžet.
Daniel Mathia
Daniel Mathia - Před 3 dny
Aj ja pridám mýtus, ktorému snáď už dnes nikto neverí, ale Hollywood ho furt používa, najmä v hororoch. A je to aj jeden z dôvodov prečo ma horory totálne prestali baviť. Takže v skratke - obeť beží v snahe zachrániť sa, ale útočník ide krokom, pekne pomaly ale zato poriadne napínavo. Nakoniec tú svoju obeť dohoni. No ja sa už len smejem....... Proste úbohé umelé vytváranie napätia......
jesterM60
jesterM60 - Před 3 dny
Ještě bych k tomu dodal,což je opravdu velmi časté ve filmech a hrách,že ve vesmíru není zvuk. Vždy si vzpomenu na slova Huberta Farnsworse,kde říká:,, Za mých mladých let se zvuk vesmírem nešířil."
Farky
Farky - Před 3 dny
😂
Jaromír Anděl
Jaromír Anděl - Před 3 dny
Za mě by to stále chtělo trochu potrénovat artikulaci.
Moucha
Moucha - Před 3 dny
Startování auta bez klíčků pomocí uzlíku drátků
Martin Černý
Martin Černý - Před 3 dny
Úplně nejvíc je jak při přestřelkách schovávají za dveře od auta, za dřevěný stůl. A do nich to kropí ze samopalu a nic 😂
AkAbrokolice
AkAbrokolice - Před 3 dny
Snipeři jsou většinou ve skupině, jak jsi již řekl, každopádně na určitém místě se rozděluje skupina, což znamená, že sniper jde spolu s pozorovatelem, kde se připraví na cíl
Pavel Bojda
Pavel Bojda - Před 4 dny
Mizerná informační úroveň videa. Na jednu stranu se snaží jedny mýty vyvracet a na druhou stranu obsahuje video obrovskou řadu nepřesností a chyb, především pak ze zbraňové a balistické terminologie, teorie i praxe. Autor se snažil udělat zajímavé video, ale zbraním a balistice po odborné stránce bohužel vůbec nerozumí. Ale pro casual youtube konzumenty to asi stačí...
Eugen Ohanka
Eugen Ohanka - Před 9 hodinami
+Pavel Bojda No tu munici bych mu vytýkal nejméně, je to germanismus pozůstatek z Císařské armády. Stejně jako Flinta
Pavel Bojda
Pavel Bojda - Před 3 dny
To je těžký, protože abych popsal veškeré nepřesnosti, (a to tak, aby to mělo smysl - tedy i s vysvětlením proč je daná věc nepřesná či chybná a s uvedením správných informací a jejich /opět/ podrobným vysvětlením), musel bych tomu věnovat daleko (ale opravdu daleko) více času, než trvá samotné video. To je děláno takovou tou dnešní moderní formou - hrnou se rychle informace, z nichž většina z nich není ucelených a některé jsou bohužel i chybné. Ono totiž správně vysvětlit čím jsou ty mýty špatné není tak jednoduché. Doporučuji více sledovat kanály jako SmarterEveryDay, kde jsou edukativní schopnosti dotaženy k dokonalosti (s přihlédnutím k nutnosti popularizace tématu). A méně sledovat WatchMojo ap. (Pozn. - můj názor je ovlivněn mými znalostmi vnitřní, vnější i terminální balistiky, znalostmi konstrukce zbraní a jejich příslušenství ap. Pro casual YT konzumenty bude toto video asi stačit, jak už jsem napsal v předchozím příspěvku.) A na závěr alespoň dvě (nejsnadnější) opravy: - Střelivo a munice jsou dvě rozdílné věci. Pokud se bavím o nábojích do ručních palných zbraní, jde názvoslovně vždy o střelivo a NIKOLIV o munici. To je jeden z největších nešvarů v terminologii kolem zbraní, bohužel se promítající nejen do filmů ale i do her. A nic na tom nemění fakt, že střelivo je jen jedna z mnoha podmnožin munice. - Sonický třesk nevzniká PŘEKONÁNÍM hranice rychlosti zvuku ale POHYBEM pevného tělesa (zde střely) nadzvukovou rychlostí. Jde o kontinuální jev, dějící se po celé dráze letu předmětu dokud se pohybuje nadzvukovou rychlostí. (Kontinuální z pohledu střely - jednorázový je jen z pohledu posluchače, když přez něj sonická vlna "přeběhne"). Dobře vysvětleno např. v diskusi v nedávném článku zde: www.idnes.cz/technet/veda/foto-nasa-prolomeni-zvukove-bariery.A190310_214927_veda_pka - atd...
Farky
Farky - Před 3 dny
Kdybys nás neznalé raději poučil nebo me opravil. Takhle si popsal odstavec aniž by jsi předal nějakou imformaci.
Ptrs
Ptrs - Před 4 dny
nebo třeba že u bomby stačí přestřihnout drát... hlavně tam nech rozbušku hrdino :) ...fajn video jen by jsi se měl naučit přednes a nedělat hlasem tečku za každým druhým až třetím slovem ;)
AreusLP
AreusLP - Před 4 dny
Ještě, že jsi řekl, že většina sniperů operuje v týmech, protože exitsují i snipeři, kteří byli téměř "vysláni na smrt" - šlo o samostatnou misi za účelem jednoho sejmutí a zmizení... no, samozřejmě i takové akce mohou být úspěsné na 100%, ale většinou se po eliminaci cíle sniper najde a následně zneškodní...
Jiří Haščyn
Jiří Haščyn - Před 4 dny
U letadel to s tím časem u stíhaček a jejich povolání není úplně pravda, protože existuje takzvaná bojová pohotovost. To znamená, že pilot a letadlo jsou ve vzduchu takřka do 2 min.
Vit Riha
Vit Riha - Před 4 dny
Ano jeden znám.
Člen sniperského týmu nese 90 kg výzbroje.
Nese spíš tak 20 kg výzbroje a 70 až 80 kg výstroje.
Chyba chyby✌👌💪👌✌
Farky
Farky - Před 4 dny
Sorry špatně jsem to formuloval.
Don't Hurt meh :3
Don't Hurt meh :3 - Před 4 dny
Sniper Viz. ArmA 3
David skř
David skř - Před 4 dny
Ohledně toho povolání letky stíhačů, většina vojenských letectev má nějakou QRF letku, jedná se o malou letku, 2-4 letadla které jsou vyzbrojená a připravená k okamžitému startu, a jsou schopný do 5ti minut odletět. Většinou ještě rychleji.
Roman Kováč
Roman Kováč - Před 7 hodinami
+David skř pár rokov nazad som mal to šťastie vidieť na letisku Sliač štart dvoch pohotovostných migov 29. neviem či to bolo cvičenie, alebo ostrý, ale po cca v 3/4 dráhy vo výške 15- 20 m to vzali kolmo nahor... neskutočný rachot a dym. za pár sekund už len dunenie prezrádzalo že sú na oblohe....
David skř
David skř - Před 3 dny
+Jakub Pečinka 12 + 2 dvojmístné ... A taky máme QRF letku, není to tak dávno co dva vzlétli asi do tří minut k letadlu co se nehlásilo.
Jakub Pečinka
Jakub Pečinka - Před 3 dny
jako my 4 Gripeny a dost
QLIMAX qt
QLIMAX qt - Před 4 dny
Operátor nezjistí vaši lokaci naprostor přesně, většinou se jedná o polohu velkého rozměru.
ShadowSheepCZ
ShadowSheepCZ - Před 4 dny
100metrový okruh :) .... viz hledání chlápka co se chtěl upálit a informoval o tom někoho. když ho hledali, hledali ho v olbasti okolo 100m.
Zdeněk Král
Zdeněk Král - Před 4 dny
Co to je prosím za film s Christopherem Waltzem, 4:17? Díky moc
Marian Večeřa
Marian Večeřa - Před 3 dny
Zelený sršeň
cauky mnauky
cauky mnauky - Před 4 dny
taky bych chtela vedet
martin Chutic
martin Chutic - Před 4 dny
zkráceně řečeno debilita amerických filmu nezná meze
natočto!
natočto! - Před 4 dny
A taky by se mohlo už konečně vysvětlit,jak je to s otevíráním dveří planžetama nebo kancelářskýma sponkama či jiným náčiním.
michaelscoofield
michaelscoofield - Před 5 dny
ta tvoje mluva je fakt na zabiti...sniperem ;)
Sirius5415496
Sirius5415496 - Před 5 dny
Zaujímavé veci, ale fakt sa ten tvoj robotický prednes nedá počúvať. Sorry ale znieš ako google translator, takže som to vydržal asi len do šiestej minúty...
Aleš XY
Aleš XY - Před 5 dny
Rozstřelení zámků, pantů či jiných zábran je velmi reálné, ale rozhodně ne s kdejakou pistolkou. Ideální zbraně k tomuto účelu jsou brokovnice se speciálním typem střeliva. Jde o náboje speciálně vyvinuté např. k odstřelení pantů dveří, západek, zámků atd. Používají je speciální jednotky. Ale použitelné by byly pravděpodobně i standardní náboje s jednotnou střelou (tzv. slug), a při výstřelu z velmi těsné blízkosti (co je ovšem dost nebezpečné) možná i náboje brokové (anglicky birdshot), díky velmi malému rozptylu.
Aleš XY
Aleš XY - Před 19 hodinami
​+DEMO BWOYJo, dobrá připomínka :-) Byl to jen rychlý komentář pozdě večer, tak jsem to trochu odfláknul :-)
DEMO BWOY
DEMO BWOY - Před dnem
Aleš XY Dal jsem ti like, ale za “nejideálnější” jsem ho zase smazal.
Radek Sláma
Radek Sláma - Před 5 dny
0:05 film ?
Vojťech Musílek
Vojťech Musílek - Před 5 dny
To prostřelování zámků je i v payday 2 a myslím si že bylo uděláno dost reálně.
Mandalor501
Mandalor501 - Před 5 dny
4:15 nevíte někdo, o jaký film se jedná? ;)
Mandalor501
Mandalor501 - Před dnem
+Jan Ruzicka díky
Jan Ruzicka
Jan Ruzicka - Před 2 dny
zeleny srsen
BOSS TomasS
BOSS TomasS - Před 5 dny
To že musí čekat 24h je pravda
C a p t a i n
C a p t a i n - Před 5 dny
2:54 Ten nick mě dostává. 😂😂😂
Piupiii
Piupiii - Před 5 dny
chtěl bych se zeptat co to je za hudbu v pozadí od 4:55 ? :D
Mir0n
Mir0n - Před 5 dny
Neví někdo co je to za film? 2:18
Mir0n
Mir0n - Před 5 dny
+Cool Men Díky ;-)
Cool Men
Cool Men - Před 5 dny
John wick 2
Cuban link 18K G Chain
Cuban link 18K G Chain - Před 6 dny
hovoríš jak zalagovaný Google trenslator s epilepsiou pri každom druhom slove ťa mikne jak kokota
MatejQ004
MatejQ004 - Před 6 dny
Ještě drátky u bomby jsou vždy barevné
Gaff256
Gaff256 - Před 6 dny
Klasika Farky je skoro značka pro kvalitu!!! Nádherná práce!
MatejQ004
MatejQ004 - Před 6 dny
5:40 si pamatuju Kobra 11. 12 série 1 díl :D
Jan Doleček
Jan Doleček - Před 6 dny
Ahoj, dobré video. Jen pro upřesnění, družstvo odstřelovačů může mít tabulkově 8 a i více členů, ale odstřelovači pracují v týmech které jsou dvoučlené max trojčlené (střelec, pozorovatel a třetí hlídá záda). Může se stát, že se velení rozhodne poslat celé družstvo, ale je nepravděpodobné že by působilo společně. 8 lidí se schová hůř než 2-3.
Radek Sláma
Radek Sláma - Před 6 dny
3:42 film ?
Lucie Ježková
Lucie Ježková - Před 6 dny
Zapálení benzínu cigaretou
Krystof Honcu
Krystof Honcu - Před 6 dny
Star wars
Lukáš Javůrek
Lukáš Javůrek - Před 6 dny
Největší mýtus je, že z pistolí a jiných střelných zbraní létají kulky :D (jak už toto označení někdo použil v komentářích)
takovejch hodin
takovejch hodin - Před 5 dny
radši je nechat v šourku
mácis
mácis - Před 6 dny
l-410 ... kunovice forever
Music channel
Music channel - Před 6 dny
Jsem rád že jsi tam dal Kobru 11 nejlepší seriál ever made. :)
Sajod Sajod
Sajod Sajod - Před 6 dny
Že se ožení a po svatbě s ní bude ještě štastnější :)) To je vlastně v životě a ne ve filmu se omlouvám :)
simonko25
simonko25 - Před 6 dny
10 minút !!!! OMG
LUCCASS CZ
LUCCASS CZ - Před 6 dny
Já vždy myslel že ten polštář používají aby všude nebyla krev.
LUCCASS CZ
LUCCASS CZ - Před 5 dny
+Lukáš Javůrek aha, ok, každopádně jsem si nikdy nemyslel že by to bylo jako tlumič 🙂🙂🙂
Lukáš Javůrek
Lukáš Javůrek - Před 6 dny
To by ho museli narvat pořádným kalibrem. 9mm ti takovou paseku neudělá, tak jak ukazují filmy.
dano slany
dano slany - Před 6 dny
yolo ja mam jeden napad urob nieco aj na falosnu krv
Carl CubaLibre
Carl CubaLibre - Před 6 dny
Ta tvoje mluva mě fakt baví, si top :DDD
vojtěch Bartak
vojtěch Bartak - Před 6 dny
Sorry ale plácáš tam dost blbostí... Vždy řekneš nějaký reálný fakt třeba že nastartovat letadlo trvá nějakou dobu a je to dost složitá věc. To je fakt, ale pak to zabiješ nějakým kecem jako že pokud vidíme jak je povolaná letka stíhačů a v dalším záběru už letí.... Pokud chceš do těch věcí takhle zabrušovat tak by jsi si s tím měl dát víc práce. Protože naprosto běžně i v u nás vždy existuje tzv. pohotovostní letka která má připravené stroje udržované ve stavu připraveném aby pilotům start nezabral ani pár minut prostě skutečně skoro jako by sedli a startovali. Takže to nebude 15-20 min... a takových věcí tam několik dalších máš prostě vždy začneš a faktem pak zabrousíš do detajlů a začneš plácat nesmysly
Jirka Hořínek
Jirka Hořínek - Před 6 dny
Mám další mýtus mám další mýtus jak ve Star Wars je prostě to ty planety Tak co to je vůbec za planety a jak to že tam můžou dejchat bez skafandru
Peter Bosík
Peter Bosík - Před 6 dny
Neni treba vybrat baterky z mobilu ak mas root ak hej vypnes vysielanie a prijimnie a hotovo
Loler _
Loler _ - Před 6 dny
Myslim ze je nesmysl kdyz prijde chlapik co videl zbran poprve v zivote a strili tak rychle ze to vypada ze zbran nema zpetny raz
Ja Jsem Tommy
Ja Jsem Tommy - Před 6 dny
ve strašně moc filmech kouká hodně sniperu do scopu z blízka ale v realitě by viděl jen odraz svého oka
ShadowSheepCZ
ShadowSheepCZ - Před 4 dny
v realu by jím to udělalo monokl :D po vystřelu :D kdyby koukali z blízka :D
drummer v
drummer v - Před 6 dny
Další díl
SkorLačíK18 •
SkorLačíK18 • - Před 6 dny
A vyndavám baterii okamžitě...
Maximilian Tyx
Maximilian Tyx - Před 6 dny
Co se týče toho stopování mobilu, tak filmová verze je sice špatně, ale ani tvoje neni 100% operátor nemá právo stopovat telefon bez tvýho dovolení. Za optimální připojení nemůže operátor, jak by to taky pak vypadalo že? Protože by musel buť vytvořit nějaký velmi komplexní algoritmus (který by měl ovšem moc velkou chybovost) a nebo mít stádo cvičených otroků kteří by to přepojovali. Za přepojování na vysílač s nejlepším (nemusí být vždy nejbližší, záleží jak je zatěžován a komu patří) může GSM modul který je v každém mobilu který má sim karty (což jsou asi všechny). GSM modul se přepojuje sám a je to krásně vidět když jdete na pohraničí, jak by např. O2 mohlo vědět kde jste a jestli jdete do polska nebo ne? Pokud jdete do Polska už přibližně 3-4 km od hranic vás to přepojí na nějakýho z Polskejch operátorů. Ano operátor má šanci vás vysledovat, ale za pomocí triangulace IMEI čísla které má každý telefon vlastní a které se zobrazí operátorovi pod vaším číslem i když změníte simku. Bohužel nebo naštěstí každej ať má svuj názor, ke triangulaci IMEI čísla policie nemá přístup a tak musí vždy zajít za operátorem ale ti nejsou vždy ochotní a nebo papírování trvá moc dlouho. Když na to přijde tak mnohem lehčí je člověka vystopovat pomocí free wifi u restaurací atd na které se některé telefony připojují automaticky nebo pomocí kamer a nebo psů.
Daniel Štěpán
Daniel Štěpán - Před 6 dny
Super
PeePrick's Magic
PeePrick's Magic - Před 6 dny
Hodně pěkné video a vtipně uděláné
Anna Nováková
Anna Nováková - Před 6 dny
Mě ve filmech třeba štvou vikingové co mají na přilbách rohy
Petr Schejbal
Petr Schejbal - Před 6 dny
Jo jo
Home Technik
Home Technik - Před 6 dny
7:15 jump street21😂😂
Kamil Šoltýs
Kamil Šoltýs - Před 6 dny
jeden mit je podle mne takovi: jak muzou zlodeji otevzit spinkou nebo picklockem zamek za takou chvili
Jan srnec
Jan srnec - Před 5 dny
zámečník odevře zabouchlé dveře i s bezpečnostním zámkem za 5 sekund. Zabouchnuté a zamknuté dveře otevře zhruba do půl minuty i s přípravou. takže to nereálné opravdu není
Publius Cornelius Tacitus
0:39 Ty polštáře se u vraždy při spánku dávají, aby nevystříkla krev všude na místě činu  a především aby nevystříkla či nepotřísnila pachatele. True story.
pecakk1
pecakk1 - Před 6 dny
no tech letadel to fakt vidim ---- utoci na nas no nic provedem si predletovou kontrolu a hura na ne :D :D
pecakk1
pecakk1 - Před 6 dny
+Farky hih az nato ze teroristi asi tezko volali ze to do nich chcou nasit .... to bylo proste nemile prekvapko .... zrejme si t nepochopil tak nazornejc :D na letisti stihacek vyhlasi poplach ze nekolik KM od nich se nachazi nepratelske stroje ... vazne myslis ze pret vzletem budou delat 15 minut kontrolu a nechaji se v klidu vybombardovat? :D :D vtipne predletova kontrola se provadi na civilnich letech nebo mimo bojovou akci ale v pripade nutnosti musi byt pripraveni vzletnout ihned
Farky
Farky - Před 6 dny
No třeba při útoku na dvojčata 9/11 nebyla nikde ani 1 stíhačka. Asi zas tak jednoduchý jako sednout a ve vteřině letět to nebude.
richard
richard - Před 7 dny
pro mně je třeba zajímavý to, že při přestřestrelce jsem ještě neviděl, aby někdo dostal zásah do zbraně, to si myslim taky dokáže zkomplikovat dějství při přestřestrelce.
Kushin
Kushin - Před 7 dny
*-* Lidstvo používá jen pár procent svého mozku.
*-* Neprůstřelná vesta absorbuje kterýkoliv projektil.
*-* Auto se stane plně pojízdné po pohým škrtání drátků o sebe ve skříňce pod volantem.
*-* Z plynu unikající z potrubí se stává s dotykem ohně TNT nálož.
Luksed
Luksed - Před 3 dny
Z plynu unikající z potrubí se stává s dotykem ohně TNT nálož. - toto tvrdenie je pravda, keď má koncentráciu so vzduchom 5 až 15 %
TomCZE
TomCZE - Před 6 dny
ohledně té vesty sice máš pravdu ale třeba náboje 9mm zastaví střely ale vesta se opotřebovává takže nevydrží dlouho ale určitě nezastaví 50. cal
Adam Franz
Adam Franz - Před 7 dny
Velká chyba jakmile je ve filmu dinosaurus tak si můžete být jistí že ve filmu uvidíte obrovské monstrum a děsivých zuby a drápy to ale neplatí pro všechny například Jurský park vyzobrazuje velociraptora jako tvora který má přibližně výšku člověka , nemá opeření a jeho obří dráp na obou dolních končetinách slouží k řezání pravda je ale jiná raptor je velký jako krocan měl peří a děsivý dráp nesloužil k řezání ale probodnutí (např. Tepny aby oběť co nejdřív vykrvácela) a to neplatí jen pro velociraptora ale i jiné druhy které filmaři rádi přidávají do filmů a pak je následně pozmění aby film měl věčí styl protože kdo by chtěl vidět malého tvora podobnému slepici když může vidět děsivé monstrum to je ale špatně pokud člověk který tyto chyby nezaznamená protože o tom neví nebo se o to nezajímá vidí pouze to co ukazuje film tak si následně myslí že to tak je doopravdy a to je špatně
Publius Cornelius Tacitus
Podle mého nejsilnější filmový mýtus ohledně dinosaurů je, že tyranosaurus tě nevidí, když se nehýbáš. Btw. jurský park je opravdu paleontologicky hodně zcestný (filmový velociraptor je v podstatě větší deinonychus, dilophosaurus jed skutečně neplival, pachycelafosaurus netrká, kde je peří?, atd.) ale zas to pomohlo vytvořit novou generaci paleontologů.
Mclol SK
Mclol SK - Před 7 dny
A čo tak tlumic s polštražem ?
Radek Příborský Jr.
Radek Příborský Jr. - Před 7 dny
A pak je tu Fin Simo Häyhe, který byl opravdu sám.
Otapus Sartep
Otapus Sartep - Před 7 dny
2:55 to čo tam robí Maťooo :D
Marek Adam Einholz
Marek Adam Einholz - Před 7 dny
Kamo nauč se správně mluvit, tím myslím intonaci hlasu a nepolykat poslední písmenka ve slovech ....nedá se to poslouchat
Bořivoj Ostřížek
Bořivoj Ostřížek - Před 7 dny
Ta dikce... 😒😒
Petr
Petr - Před 7 dny
Tak dovolím si rýpnou za 1 pro IEDčko [Ai-Ei-Di] je lehčí použití rádiových vln kdy na základě toho že buď vysíláte zvuk a po ukončení vysílání zvuku přijde reakce nebo pak jednorázové vysílání tónu a nebo je jednodušší manuální odpal za pomoci spínače (vše zde jmenované lze odhalit je to pouze záležitost zkušeností) A za 2 Jedna z původních a podstatných funkcí tlumiče je snížení záblesku který sám o sobě je v CQB dost blbá věc kvůli menší dezorientaci a samozřejmě i při výstřelu vzniká určitá energetická vlna (neboť dochází k milionům micro-explozí) a tudíž když dojde k výstřelu v chodbě o šířce 1m třeba z AR-15 která má cca 120 decibelů a tudíž bez tlumiče by mohlo dojít k ohluchnutí a dočasnémů oslepnutí a dočasné dezorientaci a při použití tlumiče je zde pak výstřel o hlasitosti 98-100 Db což je stále hodně ale už je to bezpečnější (tohle je hlavně dodatek)
mistr cool
mistr cool - Před 7 dny
3:41 Benga v záloze!😀
Matěj Bartáček
Matěj Bartáček - Před 7 dny
Správnou práci snipera poznáte tak že nepoznáte😁
COOL monster cz
COOL monster cz - Před 7 dny
Jak se jmenuje ten film ve 2:25 ?
COOL monster cz
COOL monster cz - Před 6 dny
+Electo18885 díky
Electo18885
Electo18885 - Před 7 dny
John Wick 2
Совиетскиа Моника
Narvem na zbraň 10 tlumičů a jsme op XD
Совиетскиа Моника
+Marvis vím, just kidding. XD
Marvis
Marvis - Před 6 dny
Pak by to ani nevystřelilo kůlka by se zasekla někde uprostřed
Semi
Semi - Před 7 dny
Na rozstřelení zámku není nic nesmyslného nebo složitého.. Trefit se do 3x3cm cíle na 20cm vzdálenost je lehký úkol, a prakticky jakákoliv ráže nad 9mm prostřelí většinu standardních zámků.
BenoTv
BenoTv - Před 7 dny
Další blbina je to že můžete odjistit granát zuby
Petr Adamík
Petr Adamík - Před 8 dny
1:33 co třeba WELROD??
Semi
Semi - Před 7 dny
Integrovaný tlumič, subsonická munice. Spoustu zbraní můžeš utlumit. Ale nikdy ne úplně
Cpt. Caboose
Cpt. Caboose - Před 7 dny
To je kapitola sama o sobě.
Marek Kamaryt
Marek Kamaryt - Před 8 dny
Payday ❤️
Hvězdoplav cz
Hvězdoplav cz - Před 8 dny
Právě ve star wars mají chybu v tom že světelný meč má konec a přitom není vysvětleno jak a ty zvuky v přestřelkách ve vesmíru.
Hvězdoplav cz
Hvězdoplav cz - Před 6 dny
Aha díky za odpověď
MiT YT
MiT YT - Před 6 dny
Je to jen science fiction takže nereálné není to chyba
Martin
Martin - Před 8 dny
10:05 správnou práci snipera poznáte tak že to nepoznáte
Martin
Martin - Před 8 dny
6:20 R.I.P Han :D
Další v pořadí