Hirošima den poté

1 938
207
 
Komentáře
ivan ivanov
ivan ivanov - Před 2 měsíci
udělali to jen aby nam ukazali jak jsou mocni,ostuda a hamba jim tolik občanu ne vojaku!!!!!Amici jsou podle mně nebyt ruska ,zničili by pul zemně......
Mirous
Mirous - Před 3 měsíci
Hrůzy lidstva ...
Michal Jambor
Michal Jambor - Před 3 měsíci
bomba na Nagasaki"" byla rádoby nutnost zkusit jiný tip nukleární bomby :(
Michal Jambor
Michal Jambor - Před 3 měsíci
miluju Ameriku ale útok na most?? baby nuke ? ne to je hloupost.. jen hlupák příjme...
Petr
Petr - Před 3 měsíci
Díky válkám byla lidská populace stále nějak udržována v rozumném počtu. V současnosti díky nesmyslné pomoci rozvojovým zemím se obrovským způsobem vyčerpávají zdroje planety a populace z rozvojových zemí stále roste. To je pro nás větší a pravděpodobnější záhuba než atomové zbraně.
Feroxing12
Feroxing12 - Před 3 měsíci
jedina bomba vsechno zmenila..... zenska ze ti huba neupadne
Feroxing12
Feroxing12 - Před 3 měsíci
pokud existuje peklo moja mila tak nebolo v hirosime ale v japonskych koncentracnych taboroch kde testovali na ludoch zbrane, kde boli zeny sexualne otrokyna, v nankingu a nych zverstvach co robili japonci pred hirosimou. bomba bola mozno drsna ale ukoncila tieto zverstva a vojnu ktora by znamenala kopu mrtvycg.
Feroxing12
Feroxing12 - Před 3 měsíci
keby nebolo atomovych bomb tak by bolo daleko viac vojen medzi velmocami. napriklad studena vojna by nebola studena.
Krotitel Duchů
Krotitel Duchů - Před 3 měsíci
No jo co čekat jiného od USA.
Pepa Re
Pepa Re - Před 3 měsíci
USA vrazi
Martin Blaščák
Martin Blaščák - Před 3 měsíci
Vojna začala ako nenávisť národa k národu a náboženstva k náboženstvu. Jedny obviňovali iných za to že sa majú zle... začali teroristické útoky nastražené bomby ... a postupne to prerástlo do druhej svetovej vojny. Schválne nájdi 5 rozdielom z dneškom ... smutne idem kopať kryt na záhrade.
Erwin Rommel
Erwin Rommel - Před 3 měsíci
Fakt ti Američani nemají hlavu. Jako s tímhle se chlubit ? Tak to vůbec. Kdyby to udělalo Japonsko, tak to jsou podle Američanů "Čůráci" a další nadávky, který existuji. Lituji Japonce, kteří to museli vidět a dožít i přežít. Protože na tohle se nedá koukat. A potom 2016 se tam objeví Obama, kterým si podá ruku s Japonským Premiérem Shinzo Abe. Tak to je skandál ! Byl bych nasraný na ně stejně co udělali Poláci v roce 1919. Nebo v roce 1938 v Mnichově Velká Británie s Francii. Neuznávám takové spory, které nejsou fér, ale měli by se Američani zamyslet o tom co udělali Japonsku, Korei a dalším státům. Nápodobně i samotného Adolfa Hitlera s Mussollinym, kteří to řešili takticky a dobrou metodou. (Kromě Itálie, která nedobije ani Jugoslávii). Konec války byla nejhorší část mezi státy. Prostě nemám k tomu další slova.
MaTeS
MaTeS - Před 3 měsíci
Kdyby bomba nebyla použita tak by válka trvala o 1-2 roky déle protože Japonci byli připraveni bojovat do posledního muže za svoje císaře a zemřelo by mnoho více lidí ano shození atomové bomby není nic pěkného no válka je zlo a kdyby bombu nepoužilo poprvé USA byl by to někdo jiný. Já také lituji Japonce proč ? kvůli tomu jakou vládu v té době měli která místo toho aby se vzdala pokračovala dále a byla připravena použít každého muže,ženu aji dítě proti USA při případné invazi Japonska. Japonsko mělo několik příležitostí ke kapitulaci v roce 1945 museli vědět že válku nevyhrají a už vlastně bojovali sami proti celému světu Německo kapitulovalo celá pozornost se otočila na Japonsko do války se připojilo Rusko a ani poté co byla svržena 1 atomová bomba se Japonsko nevzdalo! až po 2 atomové bombě si řekli že to nemá cenu a ještě noc před kapitulaci se pokusilo pár Japonců o převrat císaře a pokračovat tak ve válce. Neuznáváš takové "spory" jestli těma sporama myslíš válku tak mám pro tebe zprávu: válka prostě není fér :). Amerika by se měla zamyslet nad tím co udělali státům ? A co Japonsko víš vůbec jak se Japonsko chovalo během války ? Experimenty na lidech horší než nacisti a hlavně jak se chovali k Číně ? Masakr Nankingu ti nic neříká kde se Japonští vojáci předháněli kdo zabil více civilistů a mnohem horších věcí? a tento masakr stále Japonsko popírá? Na konec tu napíšu citát který snad vystihuje celou koment sekci: "Po bitvě je každý generál". Je lehké odsoudit USA po válce a nechápat jak tohle mohli vůbec udělat ale v té době to bylo úplně jinak představ si že generál USA a máš dvě možnosti: 1) Napadnout domov svého nepřítele který bude bojovat brutálně a do posledního muže(stačí si přečíst něco o tom jak Japonsko bojovalo během války) a vznikne tak mnohem více ztrát(USA odhadovala ztráty na několik milionů ztrát mnohém více než při svržení 2 atomových bomb) nebo tu je 2) Svrhnout velmi silnou bombu na jedno město a když si nepřítel uvědomí jakou sílu má ta bomba a nemá žádnou možnost jak jí odporovat prostě kapituluje a zemře při ní méně lidí než při invazi. Kterou by sis vybral? Válka je svinstvo a tak to vždy bude.
NuMb
NuMb - Před 3 měsíci
Amerika to je terorizmus odpalil este niekto atomovku v meste ?
jiří Satelitakxy
jiří Satelitakxy - Před 3 měsíci
to není terorismus. to bylo východisko. Japonsko bylo agresivní stát.Válka je svinstvo.....
Adam Smith
Adam Smith - Před 3 měsíci
jo rusaci na svych civilistech
Ergaler
Ergaler - Před 3 měsíci
Je Mi Z Vás Zle!
Zuzana Semkova
Zuzana Semkova - Před 3 měsíci
Vsem, kdoz se zajimate o tuto udalost, doporucuji precist knizku nazvanou jednoduse: Enola Gay. Dodnes mi neni jasne, jak mohli soudruzi povolit jeji vydani.
Aleš Z
Aleš Z - Před 4 měsíci
ironicke ze tento "vynalez" zachranil statisice zivotu behem druhy svetovy a zrejme i desitky milionu po ni.
Milan Capík
Milan Capík - Před 3 měsíci
Tento vynález by zachraňoval životy tak či onak. Pokrok nezastavíš. Teória a všetko okolo nebolo vymyslené pre bombu ale bomba vďaka tomu. Takže vývoj by pokračoval bez bomby. Určite ju nemuseli a ani nemali použiť proti civilistom.
Karel Rouen
Karel Rouen - Před 4 měsíci
media drží tlamy justice v čr dává majetky nacistickým vojákům a členům naci rozvědky ,která likvidovala odbojáře ,ukradli čr mejetk za 3 miliardy korun ,
Soud v Hradci Králové poprvé v historii prolomil Benešovy dekrety, vdova po vojákovi Wehrmachtu ve službách nacistické vojenské rozvědky bude v ČR restituovat majetek ve výši 3 miliard korun! Ve výčtu se nachází pozemky, budovy, lesy, silnice, úseky železničních tratí, hospodářské statky, kde dnes hospodaří soukromí podnikatelé, vodní toky a dokonce celý zámek s kompletním mobiliářem, který je národní kulturní památkou! Sudetoněmecký landsmančaft triumfuje a označuje rozsudek za precedens pro další žaloby
http://www.novarepublika.cz/2019/06/schwerpunkt-ii-soud-v-hradci-kralove.html
krádeže majetku čr za miliardy justiční mafií čr,
nebo vydávání majetků katolické církvi za stamiliardy korun hitlerovo spojencům
Ondra Švéda
Ondra Švéda - Před 4 měsíci
Amici zhodili bombičku no a co se poserete? Kurvadrát vždyť rusáci davali odpůrce komunismu do gulagu a delaj to i teď ty svině komunistický zabili víc lidí než amici!
evgeni dimov
evgeni dimov - Před 4 měsíci
C....i americany, a este se s tim filmem hloubi nebo co?
Martin Šobáň
Martin Šobáň - Před 4 měsíci
@evgeni dimov nie, ale ty asi si😂
evgeni dimov
evgeni dimov - Před 4 měsíci
@Martin Šobáň Jsi mentalne postizeny?
Martin Šobáň
Martin Šobáň - Před 4 měsíci
Piče keby to nespravili tak by prišlo aj ďalších milión vojakov o život tak buď ticho
RGM videos RGM videos
RGM videos RGM videos - Před 4 měsíci
4:37 kokot rapavy, este sa ukazuje na kameru, jeblinkton, ja by som ho dal do vãzenia, az by sčernal !!!!!!
Zlatý Jáger
Zlatý Jáger - Před 4 měsíci
Kokot jsi maximálně ty.
Viler666
Viler666 - Před 4 měsíci
ve válce bohužel umírají civilisté , ale japonsko sklidilo co zaselo . Mělo na svědomí miliony mrtvých a umučených . Jen třeba čínanů zabili cca 6 milionů ... Již před válkou v roce 1937 se dopustili tzv. Nankingského masakru, přepadu čínského města, kdy pozabíjeli mezi 260 000 - 430 000 civilistů vč. žen a dětí. Používali chemické zbraně , dělali pokusy na lidech atd.
Kamil Páv
Kamil Páv - Před 4 měsíci
Celá Hirošima je fejk, nic z toho se nestalo, aktéři dokumentu jsou najatí herci a vše okolo kulisy. Jinak by nebylo možné tam po tak krátké době normálně žít. S ohledem na poločas rozpadu radionuklidů v řádu tisíců let by tam v současnosti byla radiace neslučitelná se životem.
Kamil Páv
Kamil Páv - Před 4 měsíci
Martin Horák oprava: 24 400let
Kamil Páv
Kamil Páv - Před 4 měsíci
Martin Horák Tak to neni, pokud se pamatuju správně, tak třeba plutonium ma p.r. 240000 let. A dal by sis ho v klidu pod polštář? Nebo by sis postavil barák v Pripjati?
Martin Horák
Martin Horák - Před 4 měsíci
To je snad naopak, ne? Nebezpečný je radionuklid ve chvíli, kdy se rozpadá a uvolňuje energii a záření. Takže čím delší poločas rozpadu, tím pomaleji se záření uvolňuje.
K4B1K
K4B1K - Před 4 měsíci
je smutné, někdy i odporné co člověk dokáže vymyslet :( kdyby alespoň tu bombu neshodily na město plné civilistů
MaTeS
MaTeS - Před 3 měsíci
A kde to měli prosimtě shodit?
Martin Horák
Martin Horák - Před 4 měsíci
Jasně. Měli to shodit třeba někam na poušť.
jozef Tebe
jozef Tebe - Před 4 měsíci
takato amerika nesmie dalej zit . to je neludsky ,hnusny zbabely narod.
Jakub Pecha
Jakub Pecha - Před 4 měsíci
Všem, kteří litují Japonsko, doporučuji něco si přečíst na téma japonské válečné zločiny, např. jednotka 731 a vivisekce na zajatcích, včetně žen a dětí.....
Pepe G
Pepe G - Před 4 měsíci
Všem, kteří obdivují USA, doporučuji něco si přečíst na téma americké válečné zločiny, např. znásilňování a vraždy na Okinawě, v Normandii a v Neměcku včetně dětí.....
Katy S
Katy S - Před 4 měsíci
Většina nelituje Japonsko, ale nevinné lidské životy. A válečné zločiny jsou v každé válce, bohužel.
J p R
J p R - Před 4 měsíci
nic sa nezmenilo.......................
Kapajko 999
Kapajko 999 - Před 4 měsíci
Vite o tom že neaky clovek RIKAL že se stane tohle? den před vybuchem?
Vítek Erl
Vítek Erl - Před 4 měsíci
to byl začatek američanu jak pozabijet co nejvic lidi na zemi,a jsme svědky dodnes jak se jim to daři
Jojo V.
Jojo V. - Před 4 měsíci
To co delali Japonci V Cine a Pacifiku tak za to si to zaslouzili.Ne 2x ale alespon 100x.
Igelitovy Sacek
Igelitovy Sacek - Před 4 měsíci
Shodit tyto věci na civilní obyvatelstvo do center velkoměst byla jedna z největších zrůdností v historii lidstva. A je úplně jedno, že uspíšila konec pacifické války o pár týdnů.
Ale chápu, zkoušet to v poušti je k ničemu. Byla zde potřeba, vyzkoužet to "naživo"...
David Petrov
David Petrov - Před 4 měsíci
USA byla je a bude vyzdy nejvetsi zmrdi
Vladimír Pekník
Vladimír Pekník - Před 4 měsíci
14:00 ty vole clovek vytvoril v 1945 dielo s vyssou teplotou nez na Slnku! som rad, ze sa nevyparila atmosfera.
Martin Horák
Martin Horák - Před 4 měsíci
Jirka Novak Máte pravdu. Myslím ale, že větší obavy z nekontrolované řetězové reakce a zapálení atmosféry panovaly u Tellerovy bomby, čili tzv. vodíkové nebo termonukleární někdy po válce (1952). Nakonec - ten dokument, o kterém píšete je právě o téhle “pozdější bombě”.
Vladimír Pekník
Vladimír Pekník - Před 4 měsíci
@Jirka Novak jj myslel som nevznietila, globalne celoplanetarne :D diky
Martin Horák
Martin Horák - Před 4 měsíci
Vypařit se - znamená přeměnit se v páru (přeneseně v plyn). To u atmosféry jaksi nejde, že.
Jirka Novak
Jirka Novak - Před 4 měsíci
Když dopadl meteorit, který vyhubil dinosaury, tak tam bylo asi milionkrát víc energie. To by atmosféra už dávno neexistovala.
Vladimír Bulla
Vladimír Bulla - Před 4 měsíci
Hanba
Hldocin
Hldocin - Před 4 měsíci
Z 85% bola Hirošima civilná !!!
Robert Mucha
Robert Mucha - Před 4 měsíci
Japonci mali ako odvetu zhodiť na Ameriku 1000 "chlapčekov" a totálne ju vymazať z mapy sveta!!!
Dave Pilot
Dave Pilot - Před 4 měsíci
@Jojo V. Z toho už je rudá nukleární planina teď... 😂
Jojo V.
Jojo V. - Před 4 měsíci
A Tvuj mozek s nim.
Askoj kina
Askoj kina - Před 4 měsíci
@Ladislav Rizner presne a tak a vyrobiť 1000 chlapčekov je veľmi náročné na výrobu
Ladislav Rizner
Ladislav Rizner - Před 4 měsíci
Pane víte vůbec co Japonci dělali? Nezasloužili si nic jiného než tu bombu a utrpení
Сяазч яиссиаи123рхhlamd
Asi tak :D
Velký Kopyto
Velký Kopyto - Před 4 měsíci
Dpc nekritizuje už kurva tu Ameriku, už mě to sere. Chtěl bych vás vidět, jak by jste se vylodili na pláži proti kulometům, minám a dělům. Zemřelo by snad ještě tisíce amerických vojáků. Použití bomby bylo v pořádku, jinak se to vyřešit nedalo (bez úmrtí vlastních vojáků).
David Petrov
David Petrov - Před 3 měsíci
@MaTeS to ano ale japonsko jenom tak nenapadlo usa xd moc se díváš na filmy xd
MaTeS
MaTeS - Před 3 měsíci
@Igelitovy Sacek Japonsko možná bylo na kolenou ale bylo připraveno bojovat do posledního muže pro svého milovaného císaře. Ke kapitulaci měli dost času nevyužili ho tak místo toho aby USA poslalo další milion vojáků na smrt tak prostě shodili bombu aby těm ztrátám zabránili shodili bombu nekapitulovali shodili druhou kapitulovali a ještě noc před tím se pár japonců pokusilo o převrat a pokračovat tak ve válce. Je jedno jestli bombu mělo USA, Rusko nebo kdokoliv jiný prostě se chtělo vyzkoušet co se stane když to hodíš na město a ano museli to hodit na město aby si Japonci uvědomili jakou ta bomba má silu.
MaTeS
MaTeS - Před 3 měsíci
@David Petrov Co to meleš za hovna USA bylo napadeno Japonskem co jako měli dělat šašku?
Robert Robert
Robert Robert - Před 4 měsíci
Japonci robili nesmierne zverstva v Číne.... Japonska armáda bola bezcitný Satan..... Je mi ľúto civilistov a bežných ľudí ... Avšak šikmookí si nikdy odomňa nič nekúpili... neviem akí su to naozaj ľudia..
Velký Kopyto
Velký Kopyto - Před 4 měsíci
A dostal by kulku. Skvělý
david marustik
david marustik - Před 4 měsíci
Svině americký,největší xindl
david marustik
david marustik - Před 3 měsíci
@Velký Kopyto Ano meli
Velký Kopyto
Velký Kopyto - Před 4 měsíci
Ehmmmm. A místo Japonců měli teda umřít ještě tisíce amerických vojáků??
Radoslava Pitkova
Radoslava Pitkova - Před 4 měsíci
ten kto toto spustil nemoze byt clovek je to monstrum ktore musi byt zomlete pri zmysloch a este ho udrziavat pri zivote aby zil a chodil po ich uliciach aj keby som bol vojak pylot toho lietadla radsej sa zastrelim v kokpite a odstrelim sa na mars sybila nekecala zbohom planeta zem usa karme neuniknes
pepino1607
pepino1607 - Před 4 měsíci
Skurvená amerika
Suzie Black
Suzie Black - Před 4 měsíci
Proč lidi delaj picoviny 😕😬
hmyzovrah2
hmyzovrah2 - Před 4 měsíci
dobre. ted dejme stranou vsechno, ztraty na zivotech apod. a zamerme se na zbytek. podle mne to byl zlocin ze strany amiku, ale to take dejme stranou. ale v cem me tohle sere je fakt, ze to byl zlocin USA vuci nasi planete. zabita, ci ozarena zvirata pri vybuchu, znecisteni ovzdusi, vody atd. atd. vsechny testy ktere tomu predchazely a ktere se deji dodnes. to jsou zlociny k nasi planete a patri ktomu i jaderne elektrarny.
Sagi Sagittarius
Sagi Sagittarius - Před 4 měsíci
@Martin Cerveny Oni byli první. A čí je to vina? Asi těch dětí, možná žen co neví se postarat o blízké, babiček a dědů? Ne, nekontrolovaná agrese, USA nezajímalo proč obsadili Japonci sever Číny, jejich banky čile obchodovaly přes ŠVÝCARSKOU banku pro repatriaci škod po Velké válce s Německem(úmyslně nepíšu politickou orientaci), ještě do roku 1943. Nebýt Stalingradu, obchodovaly by dál...Myslím že za to může chamtivost, nenažranost. Oni ještě v roce 1968 neměli vyřešené postavení Černochů ve státě. Kdo mohl za "studenou válku?". Britský premiér, hrdina, požádal na konci války vypracovat plán útoku na SSSR. Ale tato země měla po 2.svět. válce spoustu obdivovatelů, a špionů...Stalin se to dověděl...A tohle Japonci, ti obyčejní nikdy nezapomenou. Tak jako Sověti při pálení země a vraždění dětí, obyvatel. Tak jako všechny státy co trpěli otroctvím, porobou...Kdo za to může???
hmyzovrah2
hmyzovrah2 - Před 4 měsíci
@Martin Cerveny sak pisu, ze se to deje dodnes. a vim, ze to delaji i tyhle staty, jinak kazda bezici elektrarna vyprodukuje tuny jaderneho odpadu, kdyz ktomu pripoctu plasty apod, za 100 let bude planeta neobyvatelna a vetsina druhu vyhynulych.
Martin Cerveny
Martin Cerveny - Před 4 měsíci
Tak to si okruh tech zlocincu rozsir ale i o dalsi staty... Rusko/SSSR, Francie, UK, Indie, Pakistan, S. Korea, Cina, Izrael, Japonsko, Ceskoslovensko, JAR. Zapomnel jsem na nekoho? No pokud myslis i jen bezici jaderne elektrarny bez nehody, tak to budes mit seznam zlocincu mnohem vetsi.
Jakub Jaroš
Jakub Jaroš - Před 4 měsíci
Co takhle natočit seriál, o úmyslu zabít miliony lidí shozenim atomové bomby, když už máme seriál o zabiti milionů lidí z nedbalosti v cernobylu a samozřejmě úmyslu to ututlat, abych neomlouval hloupé jednání po katastrofě. Nicméně shodit atomovou bombu s úmyslem vytvořit katastrofu, mě přijde daleko horší, než se snažit lhát o své neschopnosti. Tot můj názor, pokud někomu přijde omezený, má právo se vyjádřit a já si zamlouvám právo ho poslat do zadele :))
Ivan Koutnik
Ivan Koutnik - Před 4 měsíci
Podle mne máte pravdu.
Andrea Dudekova
Andrea Dudekova - Před 4 měsíci
prečo o tom vedeli len Rusi ????
KAFOUN
KAFOUN - Před 4 měsíci
Lidstvo..
Tomas Jindra
Tomas Jindra - Před 4 měsíci
Američany neomlouvám ale jsem přesvedčen kdyby tu bombu neschodily tak by padlo ještě více obětí protože Japonci by se nikdy nevzadly
Ivan Koutnik
Ivan Koutnik - Před 4 měsíci
Jakýkoliv plošný útok na civilní obyvatelstvo je zvěrstvo.
Ještě lepší Hater
Ještě lepší Hater - Před 4 měsíci
Němce soudili za ty prasárny a toto nechali bez trestu :D tpc
Pepe G
Pepe G - Před 4 měsíci
@Madvih co fetujes, ty gaucovy politolog a filozof?
Ještě lepší Hater
Ještě lepší Hater - Před 4 měsíci
@Madvih všichni by měli si odpykat válečné zločiny ne jen Němci :) toť vše a USA je větší zlo než Rusko :)
Madvih
Madvih - Před 4 měsíci
@Ještě lepší Hater Kdyby tu bombu neshodili, shodil by to nekdo jinej s daleko horsim scenarem. USA se brani, ukazuje silu a technickou vyspelost, aby nikdo nemel v planu napadnout. Rusko se snazi kontrolovat co nejvice uzemi a lidi brat jako roboty bez moznosti vlastniho nazoru a rozvijeni(svobody). Ano, Rusko bylo jeste horsi nez Nemecko ve druhe svetove valce, nicmene bez Ruska by aliance nevyhrala. Rusko bylo napadeno podobne jako osatatni staty, predstavovalo potencionalniho spojence pro vitezstvi aliance a zabraneni nacistum v rozpinani. Nic nemeni fakt na tom ze jak RUSKO tak USA jsou(stali se po valce) supervelmocemi a zacala tak studena valka, je dost mozne, ze zabraneni utoku jeden na druheho byla prave tato udalost, kterou jsme videli v dokumentu, hlavne tedy jeji nasledky. A ptas se na soud a odpovednost? Vazne? Muzeme byt radi, ze Japonsko nebylo zotroceno, vyhlazeno a ze USA dal nepostupovalo v tomto procesu proti ostatnim. Verim, ze takhle by se zachovalo Rusko a nacisticke nemecko, ve vysledku i Japonsko - kdyby meli v te dobe pristup k jadernym zbranim jako prvni narod. Jsem rad, ze USA je ta zeme, ktera dostata jako prvni jadernou silu a take vyhrala verminej zavod oproti SSSR pristanim na mesici, kdyby to byli Rusove, dnesni scenar by byl taky uplne jinej.
honza vasicek
honza vasicek - Před 4 měsíci
A proč by to měli trestat??? Japonci tu válku proti USA začali, zaútočili dokonce bez vyhlášení války, v asii dělali ještě větší zrůdnosti než němci.... Kdo seje vítr, sklidí bouři.
Andrej Kristián
Andrej Kristián - Před 4 měsíci
Ten pocit keď sa pozeráš na vrahov niekoľko stoviek tisíc ľudí...
Andrej Kristián
Andrej Kristián - Před 4 měsíci
@alchkosac vojna znamená mŕtvy vojaci a minimum mŕtvych civilistov, ale čo robili Japonci a čo spravili Američania sa pokladá za vojnový zločin. A hlavne Američania, keďže po atómovej bombe sa následky radiácie môžu prejaviť na viacerých generáciach, a príde mi to nespravodlivé aby trpeli nevinný ktorý sa ani nenarodili. Aj keď za 2sv bolo viacero zverstiev a možno Američania zabránili ďalšiemu krviprelievaniu. Amici mierili na centrum mesta a nie na jeho vojenské ciele a továrne.
alchkosac
alchkosac - Před 4 měsíci
Ten pocit, když netušíš co znamená válka.
MaTeS
MaTeS - Před 4 měsíci
Každý kdo tu píše jaká je Amerika zlo a jak to byl jen test bomby tak by si měl něco zjistit o válce v Pacifiku.


Japonsko bylo ve válce s Čínou kde spáchalo několik válečných zločínů (Nanking) ale to už je jedno co?
Dále víte jakým stylem Japonsko bojovalo během války? Japonští vojáci většinou bojovali do posledního muže když byli zraněni nebo se nechtěli zajmout spáchali sebevraždu podnikali banzai a kamikaze a to vše ve jménu císaře který byl pro ně bůh a také to že se poslední japonský voják vzdal až v roce 1974 by vám mohlo něco říct že válka s Japonskem musela být velice brutální.


A tak jsme v roce 1945 USA dobylo Iwo Jimu a Okinawu Německo kapitulovalo navíc do války s Japonskem vstoupilo Rusko takže na řadě je invaze Japonska všechno k tomu napovídá že válka je prohraná a lepší je kapitulovat ale co udělalo Japonsko ? Nic pokračovalo ve válce.


A teď si představte že jste obyčejný voják bojujte s tímto nepřítelem několik let a který místo toho aby se vzdal se zabije a teď máte jít k němu "domů" což určitě nebude lehká bitva a zemře při ní tisíce možná i miliony vojáků a civilistů a válka určitě bude trvat 1-2 roky déle(Podle odhadů USA by zemřelo 1 milionů USA vojáků a 5-10milionů Japonských vojáků a civilistů. Ale teď se objeví bomba která je tak účinná že když se použije není přece možné aby nepřítel pokračoval dále v boji proti takové ničivé zbrani nebo snad jo ? 1 bomba byla svržena a vzdalo se Japonsko ? Ne až 2 bomba je přinutila se vzdát a to ještě dnem před podepsáním kapitulace se pár Japonců pokusilo převrhnout císaře a pokračovat tak ve válce. Japonsko mělo spoustu možností se vzdát ale nepoužili je. Ano při svržení bomb zemřelo několik tisíc nevinných civilistů ale tyhle bomby přispěly k rychlému ukončení války a zachránily tak několik miliony životů které by jinak zemřeli při invazi.


Je USA zlá kvůli toho že chtěla ukončit válku dříve a poslat několik milionů mladých kluků domů ? Nebo je zlé Japonsko které za 1 válku rozpoutalo a za 2 mělo několik možností se vzdát ale místo toho se rozhodlo pro boj do posledního muže?.
Jaroslav Simon
Jaroslav Simon - Před 4 měsíci
mierotvorcovia su jedina skurvena krajina ktora pouzila atomovu bombu proti ludom. nasrat na cele USA
Bedřich Tausch
Bedřich Tausch - Před 4 měsíci
@Jaroslav Simon Pravda je,že mě politika příliš nezajímá, nicméně po světě dost cestuji a konkrétně v USA žijí moji příbuzní. Emigrovali tam před nástupem totality a jsem si jist že kdyby jste věděl, co tamní vláda hustí do hlavy občanům,budete se sám divit čemu všemu tam ty lidi jsou schopni uvěřit :D
Jaroslav Simon
Jaroslav Simon - Před 4 měsíci
@Bedřich Tausch tieto sproste rozpravky hovor svojim detom. Nase hlavy statu su obycajne vyjebane babky presne za urcitym ucelom ktory bol uz dopredu dany. Ani EU abi USA nejde o prosperitu a bezpecnost vychodnych krajin. Potrebuju nas v prvom rade destabilizovat ako blizky vychod aby tu nasledne mohli zarabat na vojenskych operaciach. Predpokladam ale ze tebe niekto pekne vygumoval mozog a toto ta aji nenapadlo
Sagi Sagittarius
Sagi Sagittarius - Před 4 měsíci
@Bedřich Tausch USA neumí jinak nastartovat ekonomiku než státními zakázkami a vojenskou výrobou.
Bedřich Tausch
Bedřich Tausch - Před 4 měsíci
@Jaroslav Simon Co dělají v Evropě? Je to logické. Kdyby jste byl hlava státu a chtěl měřit síly i nevojenského charakteru s jiným státem,určitě by bylo vaším cílem,aby se pomyslné bitevní pole nenacházelo na území vašeho státu. Stejně tak uvažují i tyto dvě velmoci. USA vydělává nemalé částky prodejem zbraní do zemí,kde se válčí.Řada ozbrojených jednotek různých "povstalců" na blízkém východě disponuje technikou z USA (zbraně,vozidla). Stručně řečeno,kdyby se neválčilo tak přijde amerika o podstatnou část zisku, ať už jde o finance nebo nerostné zdroje typu ropa.Na druhou stranu i Rusko toho má na svědomí víc než dost. USA i Rusko si také velmi dobře uvědomují,že sjednocená Evropa by znamenala konkurenci pro jejich ekonomiku. Každý plně samostatný stát je hrozbou pro jejich "kšefty". Je lepší zřídit si nějaké kolonie a profitovat z nich,na základě toho, že daný nesamostatný stát si musí i potraviny dovážet,poněvadž není schopen vyprodukovat dostatečné množství aby uživil sám sebe,natož ještě nějaké výrobky prodával jiným státům. Proto se tyhle dvě velmoci snaží docílit toho,aby k nějakému osamostatňování malých států nikdy nedošlo a posílit svůj vliv kvůli obchodu.
Marek Michalisko
Marek Michalisko - Před 4 měsíci
@Jaroslav Simon Já jen, že mám radši Rusko než USA 🇷🇺
Juraj Kobela
Juraj Kobela - Před 4 měsíci
Americkí teroristi a vrahovia, nemali žiadne právo a povolenie to urobiť, porušili všetky zákony a dohody, ktoré vtedy existovali.
Petr Vajndlich
Petr Vajndlich - Před 4 měsíci
Ve skutečnosti šlo o humanitární čin, ztráty na životech při případné invazi by byly mnohem vyšší. Japonsko mělo šanci se vzdát, což odmítlo. Ještě je dobré připomenout, že miliony čínských civilistů povražděných japonci zemřelo mnohdy mnohem trýznivější smrtí (upalování, vaření v kotlích s vodou, čtvrcení a podobně, čím pomalejší, tím pro japonce zábavnější)
vicko77
vicko77 - Před 4 měsíci
USA - krajina ktorá spôsobila najväčší teroristický čin v dejinách ľudstva. Tu ho máte. Zhodenie jadrových bômb na mestá s nevinným civilným obyvateľstvom. (Teroristický čin - je definovaný ako útok na civilné nevinné obyvateľstvo!).
Anton Tomek
Anton Tomek - Před 4 měsíci
Ktorá chorá hlava môže len tak zhodiť atomovú bombu a ešte byť tým zaujatý? nechápem.... dúfam že všetci zhoria v PEKLE
Martin Horák
Martin Horák - Před 4 měsíci
Anton Tomek Já zase nechápu, jak někdo může doufat, že všichni shoří v pekle. To mi příjde jako velmi vážná porucha, kterou by bylo potřeba léčit.
Pepe G
Pepe G - Před 4 měsíci
@Ladislav Rizner Japonsko kapitulovalo LEN a VDAKA Sovietskej invazii do Mandzuska... www.hup.harvard.edu/catalog.php?isbn=9780674022416&content=reviews
Ladislav Rizner
Ladislav Rizner - Před 4 měsíci
@Pepe G největší problém byl že ty šikmoviký svině nechtěli kapitulovat a tohle je konečně donutilo
Ladislav Rizner
Ladislav Rizner - Před 4 měsíci
Nemáte pravdu díky bombě skončila válka rychleji
Pepe G
Pepe G - Před 4 měsíci
@MaTeS samozrejme, ze nebudes odpovedat, lebo u teba absentuju realne argumenty.
anna brabenetzová
anna brabenetzová - Před 4 měsíci
Otřesné a nedá se ničím ospravedlnit !!!! A dnes ze sebe dělají posly míru ??? Tomu se těžko věří když kam vejdou se válčí ....
cuz uz bezim
cuz uz bezim - Před 4 měsíci
Ale kdyby to neudělali válka by pokračovala a při vylodění by mohly umřít miliony
Mori ART-i
Mori ART-i - Před 4 měsíci
Tohle byla od amiku zrůdnost. Četl jsem o tom knížku, ale je to neospravedlnitelné , malé děti, ženy.... Velká chyba pustit tohle na město , když válka byla prakticky už vyhrana. Tohle nikdy nepochopím....😟
Mori ART-i
Mori ART-i - Před 4 měsíci
@Radek Jonáš Američani věděli co to udela. Nebo aspoň co jsem četl. Měli instrukce , že tlakova vlna bude dost znatelná a co se týče nuklearnich následků to věděli dobře, jen se tím nechlubí. Sám Paul Tibet říkal v nějakém rozhovoru, že čekal že to bude děsivé, ale tohlecze nečekal. Těžko říct kde je pravda, moje zdroje nemusí být taky pravdivé.🙂
Mori ART-i
Mori ART-i - Před 4 měsíci
@Radek Jonáš Já jsem chtěl svým příspěvkem jen poukázat na to, že shodit nukleární bombu na nevinné lidi se nemělo stát. Pokud budu voják , ok počítá se s tím, že mohu zemřít, ale ty děti....to si nezasloužili. Japonci se chovali taky nepatřičně a agresivně, ale jak jsem psal, tohle se nedela, obzvlášť, když se Amíci povazuji za ty hodne a morální, ne tohle se stát nemělo. Každé zabijeni je strašně.
Radek Jonáš
Radek Jonáš - Před 4 měsíci
Válka rozhodnuta? A presto Japonci valcili dal, Nagasaki se stát nemuselo...navíc ani sami amici nevěděli co to přesně udělá....a Japoncici se taky nezachovalo úplně koser...myslim to čím amiky vyprovokovali k to u útoku...myslim ze kdyby vedeli ze to způsobí toto tak by to neudělali...bohužel tohle války přinášejí, jsou nesmyslné...
Mori ART-i
Mori ART-i - Před 4 měsíci
@Ivan Anonym To se píše, jen si říkám, že ty děti , když tam říkají že zbyl z nich jen úhel je strašne. Nevím těžko soudit, každopádně je strašně, když pustí něco podobného , kde jsou látky cesium a podobně ..
Ivan Anonym
Ivan Anonym - Před 4 měsíci
Ešte len som to zapol ale podla mna ta atomovka zabila omnoho menej ludí v porovnaní s tým koľko by ich ešte len umrelo keby USA malo dobyť celý ostrov krok po kroku.
Ja Ku
Ja Ku - Před 4 měsíci
Americani umi zabijet jen civilisty.
Jan Hozza
Jan Hozza - Před 4 měsíci
Neskutočne hlúpy komunistický komentár. Druhú Svetovú vojnu začalo fašistické Japonsko a fašistické Nemecko. Treba ti pripomenúť počet obetí Druhej svetovej vojny.? Alebo by to bolo zbitočne..
pěstní výživa bílá liga
pěstní výživa bílá liga - Před 4 měsíci
Ještě se tím chlubí teroristi USA
RippeR With Soul
RippeR With Soul - Před 4 měsíci
Ameriku odsuzuji odjakživa, a už jen tím, že vyprovokovali Japonsko k válce - Ano, vyprovokovali je, aby zautočili jako první (Pearl Harbour [O kterém se na den vědělo] aby mohli vstoupit do války, a udělat si takový monopol z celé války - "Pomoc spojencům". Pak na ně hodí Atomové bomby aby ukázali svoji sílu? Hah, úplná potupa, když jim to i vojenští představitelé rozmlouvali bo to nebyla potřeba.
MrKataros
MrKataros - Před 4 měsíci
A pak je na svete takovy bordel kam vstoupi USA je pruser...Takovy kecy ze se zachranilo milion.obeti...Propaganda akorat proste chteli vyzkouset novy vynalez a trochu postrasit SSSR aby po valce mely navrch.
Xawwis
Xawwis - Před 4 měsíci
Kam vstoupí USA je průser? Ty ses musel pořádně praštit do hlavy. Porovnej si východní Německo se západním, severní Koreu s jižní i to Japonsko dali po válce do kupy. Naopak, kam vstoupí bolševik je průser, můžeme vidět i dnes...
Zuzana Semkova
Zuzana Semkova - Před 4 měsíci
Nad Hirošimu letěla tři letadla toho dne, ne jedno. Enola s bombou a ty dva další s měřícími přístroji a fotoaparaty
Zuzana Semkova
Zuzana Semkova - Před 2 měsíci
nesehnali tři letuschopne B29. Ale zmínit to můžou.
Zuzana Semkova
Zuzana Semkova - Před 2 měsíci
V pohodě , jen mě zaráží, že tato skutečnost se všeobecně přehlíží. V televizním filmu Enola Gay je taky je jedno, ale tam je to jasné, n sehnali
Crackenosch
Crackenosch - Před 2 měsíci
@Zuzana Semkova Případně by si mohl alespoň přečíst, na co vlastně reaguje... Ale to bych asi chtěl příliš. Zkušenost mě ovšem naučila, že snaha o diskusi s těmito mudrlanty je v nejlepším případě ztrátou času.
Zuzana Semkova
Zuzana Semkova - Před 3 měsíci
Lukáš Vaňáč Misto napadani prispevatelu si prvni overte fakta
Zuzana Semkova
Zuzana Semkova - Před 3 měsíci
Nad Hirošimu letěla tři letadla, Enola Gay s bombou, druhé se jmenovalo Great Artiste a třetí melo označení No.91. Odstartovala z Tinianu hodinu po třech meteo letadlech s úkolem provést nálet.
Další v pořadí