Hirošima den poté

1 938
207
 
Komentáře
Mirous
Mirous - Před 16 dny
Hrůzy lidstva ...
Michal Jambor
Michal Jambor - Před 17 dny
bomba na Nagasaki"" byla rádoby nutnost zkusit jiný tip nukleární bomby :(
Michal Jambor
Michal Jambor - Před 17 dny
miluju Ameriku ale útok na most?? baby nuke ? ne to je hloupost.. jen hlupák příjme...
Petr
Petr - Před 17 dny
Díky válkám byla lidská populace stále nějak udržována v rozumném počtu. V současnosti díky nesmyslné pomoci rozvojovým zemím se obrovským způsobem vyčerpávají zdroje planety a populace z rozvojových zemí stále roste. To je pro nás větší a pravděpodobnější záhuba než atomové zbraně.
Feroxing12
Feroxing12 - Před 18 dny
jedina bomba vsechno zmenila..... zenska ze ti huba neupadne
Feroxing12
Feroxing12 - Před 18 dny
pokud existuje peklo moja mila tak nebolo v hirosime ale v japonskych koncentracnych taboroch kde testovali na ludoch zbrane, kde boli zeny sexualne otrokyna, v nankingu a nych zverstvach co robili japonci pred hirosimou. bomba bola mozno drsna ale ukoncila tieto zverstva a vojnu ktora by znamenala kopu mrtvycg.
Feroxing12
Feroxing12 - Před 18 dny
keby nebolo atomovych bomb tak by bolo daleko viac vojen medzi velmocami. napriklad studena vojna by nebola studena.
Krotitel Duchů
Krotitel Duchů - Před 20 dny
No jo co čekat jiného od USA.
Pepa Re
Pepa Re - Před 21 dnem
USA vrazi
Martin Blaščák
Martin Blaščák - Před 22 dny
Vojna začala ako nenávisť národa k národu a náboženstva k náboženstvu. Jedny obviňovali iných za to že sa majú zle... začali teroristické útoky nastražené bomby ... a postupne to prerástlo do druhej svetovej vojny. Schválne nájdi 5 rozdielom z dneškom ... smutne idem kopať kryt na záhrade.
Erwin Rommel
Erwin Rommel - Před 23 dny
Fakt ti Američani nemají hlavu. Jako s tímhle se chlubit ? Tak to vůbec. Kdyby to udělalo Japonsko, tak to jsou podle Američanů "Čůráci" a další nadávky, který existuji. Lituji Japonce, kteří to museli vidět a dožít i přežít. Protože na tohle se nedá koukat. A potom 2016 se tam objeví Obama, kterým si podá ruku s Japonským Premiérem Shinzo Abe. Tak to je skandál ! Byl bych nasraný na ně stejně co udělali Poláci v roce 1919. Nebo v roce 1938 v Mnichově Velká Británie s Francii. Neuznávám takové spory, které nejsou fér, ale měli by se Američani zamyslet o tom co udělali Japonsku, Korei a dalším státům. Nápodobně i samotného Adolfa Hitlera s Mussollinym, kteří to řešili takticky a dobrou metodou. (Kromě Itálie, která nedobije ani Jugoslávii). Konec války byla nejhorší část mezi státy. Prostě nemám k tomu další slova.
MaTeS
MaTeS - Před 12 dny
Kdyby bomba nebyla použita tak by válka trvala o 1-2 roky déle protože Japonci byli připraveni bojovat do posledního muže za svoje císaře a zemřelo by mnoho více lidí ano shození atomové bomby není nic pěkného no válka je zlo a kdyby bombu nepoužilo poprvé USA byl by to někdo jiný. Já také lituji Japonce proč ? kvůli tomu jakou vládu v té době měli která místo toho aby se vzdala pokračovala dále a byla připravena použít každého muže,ženu aji dítě proti USA při případné invazi Japonska. Japonsko mělo několik příležitostí ke kapitulaci v roce 1945 museli vědět že válku nevyhrají a už vlastně bojovali sami proti celému světu Německo kapitulovalo celá pozornost se otočila na Japonsko do války se připojilo Rusko a ani poté co byla svržena 1 atomová bomba se Japonsko nevzdalo! až po 2 atomové bombě si řekli že to nemá cenu a ještě noc před kapitulaci se pokusilo pár Japonců o převrat císaře a pokračovat tak ve válce. Neuznáváš takové "spory" jestli těma sporama myslíš válku tak mám pro tebe zprávu: válka prostě není fér :). Amerika by se měla zamyslet nad tím co udělali státům ? A co Japonsko víš vůbec jak se Japonsko chovalo během války ? Experimenty na lidech horší než nacisti a hlavně jak se chovali k Číně ? Masakr Nankingu ti nic neříká kde se Japonští vojáci předháněli kdo zabil více civilistů a mnohem horších věcí? a tento masakr stále Japonsko popírá? Na konec tu napíšu citát který snad vystihuje celou koment sekci: "Po bitvě je každý generál". Je lehké odsoudit USA po válce a nechápat jak tohle mohli vůbec udělat ale v té době to bylo úplně jinak představ si že generál USA a máš dvě možnosti: 1) Napadnout domov svého nepřítele který bude bojovat brutálně a do posledního muže(stačí si přečíst něco o tom jak Japonsko bojovalo během války) a vznikne tak mnohem více ztrát(USA odhadovala ztráty na několik milionů ztrát mnohém více než při svržení 2 atomových bomb) nebo tu je 2) Svrhnout velmi silnou bombu na jedno město a když si nepřítel uvědomí jakou sílu má ta bomba a nemá žádnou možnost jak jí odporovat prostě kapituluje a zemře při ní méně lidí než při invazi. Kterou by sis vybral? Válka je svinstvo a tak to vždy bude.
Pavol Pravda
Pavol Pravda - Před 23 dny
Odhalenie podvodu zvaného Holocaust-Pochod k Sionu v ceskem jazyce+Titulky.
https://uloz.to/!2Wj2wWU7bpwU/odhalenie-podvodu-zvaneho-holocaust-pochod-k-sionu-v-ceskem-jazyce-titulky-mp4
13 satanských pokrvných dynastií má na svedomí, že skoro každý človek na Zemi od narodenia až do smrti.
https://uloz.to/!UCJzepGKwHEL/13-satanskych-pokrvnych-dynastii-ma-na-svedomi-ze-skoro-kazdy-clovek-na-zemi-od-narodenia-az-do-smrti-vob
Vplyvní a najbohatší židia sú zlo a paraziti tohto sveta. Oni sú tí, ktorí vedú svet do záhuby a páchajú na ňom genocídu už od čias starého Babylonu
https://uloz.to/!c7uF9FR77tin/vplyvni-a-najbohatsi-zidia-su-zlo-a-paraziti-tohto-sveta-oni-su-ti-ktori-vedu-svet-do-zahuby-a-pachaju-na-nom-genocidu-uz-od-cias-stareho-babylonu-mp4
7 VIDEI CESKOSLOVENSKO 1968 PROMYSLENY PLAN ZAPADNICH TAJNYCH SLUZEB.
https://uloz.to/!Nncd0HFu0mmF/7-videi-ceskoslovensko-1968-promysleny-plan-zapadnich-tajnych-sluzeb-mp4v
Čiastočný zoznam židov a miešancov v politike a kultúre na Slovensku do roku 2007 a 2014.
https://uloz.to/!Za2wkw74NaH7/ciastocny-zoznam-zidov-a-miesancov-v-politike-a-kulture-na-slovensku-do-roku-2007-a-2014-vob
NuMb
NuMb - Před 25 dny
Amerika to je terorizmus odpalil este niekto atomovku v meste ?
jiří Satelitakxy
jiří Satelitakxy - Před 23 dny
to není terorismus. to bylo východisko. Japonsko bylo agresivní stát.Válka je svinstvo.....
Adam Smith
Adam Smith - Před 24 dny
jo rusaci na svych civilistech
Ergaler
Ergaler - Před 25 dny
Je Mi Z Vás Zle!
Zdeněk Šustr
Zdeněk Šustr - Před 25 dny
Snažit se vyděsit Japonsko tím že hodím atomovou bombu na civilisty je zvěrstvo.
Zuzana Semkova
Zuzana Semkova - Před 26 dny
Vsem, kdoz se zajimate o tuto udalost, doporucuji precist knizku nazvanou jednoduse: Enola Gay. Dodnes mi neni jasne, jak mohli soudruzi povolit jeji vydani.
Aleš Z
Aleš Z - Před 26 dny
ironicke ze tento "vynalez" zachranil statisice zivotu behem druhy svetovy a zrejme i desitky milionu po ni.
Milan Capík
Milan Capík - Před 23 dny
Tento vynález by zachraňoval životy tak či onak. Pokrok nezastavíš. Teória a všetko okolo nebolo vymyslené pre bombu ale bomba vďaka tomu. Takže vývoj by pokračoval bez bomby. Určite ju nemuseli a ani nemali použiť proti civilistom.
Karel Rouen
Karel Rouen - Před 27 dny
USA jsou nástupcem hitlerovského německa, shodili atomovky na civilisty ,ne na vojenské cíle , města vyhlazovaly zápalnými pumami aby zmasakrovali maximum civilistů odporné bestie
Karel Rouen
Karel Rouen - Před 27 dny
media drží tlamy justice v čr dává majetky nacistickým vojákům a členům naci rozvědky ,která likvidovala odbojáře ,ukradli čr mejetk za 3 miliardy korun ,
Soud v Hradci Králové poprvé v historii prolomil Benešovy dekrety, vdova po vojákovi Wehrmachtu ve službách nacistické vojenské rozvědky bude v ČR restituovat majetek ve výši 3 miliard korun! Ve výčtu se nachází pozemky, budovy, lesy, silnice, úseky železničních tratí, hospodářské statky, kde dnes hospodaří soukromí podnikatelé, vodní toky a dokonce celý zámek s kompletním mobiliářem, který je národní kulturní památkou! Sudetoněmecký landsmančaft triumfuje a označuje rozsudek za precedens pro další žaloby
http://www.novarepublika.cz/2019/06/schwerpunkt-ii-soud-v-hradci-kralove.html
krádeže majetku čr za miliardy justiční mafií čr,
nebo vydávání majetků katolické církvi za stamiliardy korun hitlerovo spojencům
Ondra Švéda
Ondra Švéda - Před 28 dny
Amici zhodili bombičku no a co se poserete? Kurvadrát vždyť rusáci davali odpůrce komunismu do gulagu a delaj to i teď ty svině komunistický zabili víc lidí než amici!
evgeni dimov
evgeni dimov - Před 28 dny
C....i americany, a este se s tim filmem hloubi nebo co?
Martin Šobáň
Martin Šobáň - Před 28 dny
@evgeni dimov nie, ale ty asi si😂
evgeni dimov
evgeni dimov - Před 28 dny
@Martin Šobáň Jsi mentalne postizeny?
Martin Šobáň
Martin Šobáň - Před 28 dny
Piče keby to nespravili tak by prišlo aj ďalších milión vojakov o život tak buď ticho
RGM videos RGM videos
RGM videos RGM videos - Před 28 dny
4:37 kokot rapavy, este sa ukazuje na kameru, jeblinkton, ja by som ho dal do vãzenia, az by sčernal !!!!!!
Zlatý Jáger
Zlatý Jáger - Před 27 dny
Kokot jsi maximálně ty.
Viler666
Viler666 - Před 29 dny
ve válce bohužel umírají civilisté , ale japonsko sklidilo co zaselo . Mělo na svědomí miliony mrtvých a umučených . Jen třeba čínanů zabili cca 6 milionů ... Již před válkou v roce 1937 se dopustili tzv. Nankingského masakru, přepadu čínského města, kdy pozabíjeli mezi 260 000 - 430 000 civilistů vč. žen a dětí. Používali chemické zbraně , dělali pokusy na lidech atd.
Kamil Páv
Kamil Páv - Před 29 dny
Celá Hirošima je fejk, nic z toho se nestalo, aktéři dokumentu jsou najatí herci a vše okolo kulisy. Jinak by nebylo možné tam po tak krátké době normálně žít. S ohledem na poločas rozpadu radionuklidů v řádu tisíců let by tam v současnosti byla radiace neslučitelná se životem.
Kamil Páv
Kamil Páv - Před 27 dny
Martin Horák oprava: 24 400let
Kamil Páv
Kamil Páv - Před 27 dny
Martin Horák Tak to neni, pokud se pamatuju správně, tak třeba plutonium ma p.r. 240000 let. A dal by sis ho v klidu pod polštář? Nebo by sis postavil barák v Pripjati?
Martin Horák
Martin Horák - Před 27 dny
To je snad naopak, ne? Nebezpečný je radionuklid ve chvíli, kdy se rozpadá a uvolňuje energii a záření. Takže čím delší poločas rozpadu, tím pomaleji se záření uvolňuje.
VOREL
VOREL - Před 29 dny
je smutné, někdy i odporné co člověk dokáže vymyslet :( kdyby alespoň tu bombu neshodily na město plné civilistů
MaTeS
MaTeS - Před 12 dny
A kde to měli prosimtě shodit?
Martin Horák
Martin Horák - Před 29 dny
Jasně. Měli to shodit třeba někam na poušť.
jozef Tebe
jozef Tebe - Před měsícem
takato amerika nesmie dalej zit . to je neludsky ,hnusny zbabely narod.
Jakub Pecha
Jakub Pecha - Před měsícem
Všem, kteří litují Japonsko, doporučuji něco si přečíst na téma japonské válečné zločiny, např. jednotka 731 a vivisekce na zajatcích, včetně žen a dětí.....
Pepe G
Pepe G - Před 28 dny
Všem, kteří obdivují USA, doporučuji něco si přečíst na téma americké válečné zločiny, např. znásilňování a vraždy na Okinawě, v Normandii a v Neměcku včetně dětí.....
Katy S
Katy S - Před měsícem
Většina nelituje Japonsko, ale nevinné lidské životy. A válečné zločiny jsou v každé válce, bohužel.
J p R
J p R - Před měsícem
nic sa nezmenilo.......................
ree ree
ree ree - Před měsícem
Vite o tom že neaky clovek RIKAL že se stane tohle? den před vybuchem?
Vítek Erl
Vítek Erl - Před měsícem
to byl začatek američanu jak pozabijet co nejvic lidi na zemi,a jsme svědky dodnes jak se jim to daři
Jojo V.
Jojo V. - Před měsícem
To co delali Japonci V Cine a Pacifiku tak za to si to zaslouzili.Ne 2x ale alespon 100x.
Igelitovy Sacek
Igelitovy Sacek - Před měsícem
Shodit tyto věci na civilní obyvatelstvo do center velkoměst byla jedna z největších zrůdností v historii lidstva. A je úplně jedno, že uspíšila konec pacifické války o pár týdnů.
Ale chápu, zkoušet to v poušti je k ničemu. Byla zde potřeba, vyzkoužet to "naživo"...
David Petrov
David Petrov - Před měsícem
USA byla je a bude vyzdy nejvetsi zmrdi
Vladimír Pekník
Vladimír Pekník - Před měsícem
14:00 ty vole clovek vytvoril v 1945 dielo s vyssou teplotou nez na Slnku! som rad, ze sa nevyparila atmosfera.
Martin Horák
Martin Horák - Před 27 dny
Jirka Novak Máte pravdu. Myslím ale, že větší obavy z nekontrolované řetězové reakce a zapálení atmosféry panovaly u Tellerovy bomby, čili tzv. vodíkové nebo termonukleární někdy po válce (1952). Nakonec - ten dokument, o kterém píšete je právě o téhle “pozdější bombě”.
Vladimír Pekník
Vladimír Pekník - Před 28 dny
@Jirka Novak jj myslel som nevznietila, globalne celoplanetarne :D diky
Jirka Novak
Jirka Novak - Před 28 dny
@Martin Horák Vladimír Pekník to možná špatně napsal, ale opravdu byly obavy, zda nekontrolovaná řetězová reakce nezapálí všechen kyslík v atmosféře. To vypočítal Edward Teller. Po překontrolování výpočtů Hansem Bethem se naštěstí zjistilo, že se Teller spletl v desetinné čárce. :-) Viz. dokument: chvideos.net/QBYALORLnuc-video.html
Martin Horák
Martin Horák - Před 29 dny
Vypařit se - znamená přeměnit se v páru (přeneseně v plyn). To u atmosféry jaksi nejde, že.
Jirka Novak
Jirka Novak - Před měsícem
Když dopadl meteorit, který vyhubil dinosaury, tak tam bylo asi milionkrát víc energie. To by atmosféra už dávno neexistovala.
Vladimír Bulla
Vladimír Bulla - Před měsícem
Hanba
Hldocin
Hldocin - Před měsícem
Z 85% bola Hirošima civilná !!!
Robert Mucha
Robert Mucha - Před měsícem
Japonci mali ako odvetu zhodiť na Ameriku 1000 "chlapčekov" a totálne ju vymazať z mapy sveta!!!
Dave Pilot
Dave Pilot - Před 27 dny
@Jojo V. Z toho už je rudá nukleární planina teď... 😂
Jojo V.
Jojo V. - Před měsícem
A Tvuj mozek s nim.
Askoj kina
Askoj kina - Před měsícem
@Ladislav Rizner presne a tak a vyrobiť 1000 chlapčekov je veľmi náročné na výrobu
Ladislav Rizner
Ladislav Rizner - Před měsícem
Pane víte vůbec co Japonci dělali? Nezasloužili si nic jiného než tu bombu a utrpení
Tomusak
Tomusak - Před měsícem
Asi tak :D
Velký Kopyto
Velký Kopyto - Před měsícem
Dpc nekritizuje už kurva tu Ameriku, už mě to sere. Chtěl bych vás vidět, jak by jste se vylodili na pláži proti kulometům, minám a dělům. Zemřelo by snad ještě tisíce amerických vojáků. Použití bomby bylo v pořádku, jinak se to vyřešit nedalo (bez úmrtí vlastních vojáků).
David Petrov
David Petrov - Před 11 dny
@MaTeS to ano ale japonsko jenom tak nenapadlo usa xd moc se díváš na filmy xd
MaTeS
MaTeS - Před 12 dny
@Igelitovy Sacek Japonsko možná bylo na kolenou ale bylo připraveno bojovat do posledního muže pro svého milovaného císaře. Ke kapitulaci měli dost času nevyužili ho tak místo toho aby USA poslalo další milion vojáků na smrt tak prostě shodili bombu aby těm ztrátám zabránili shodili bombu nekapitulovali shodili druhou kapitulovali a ještě noc před tím se pár japonců pokusilo o převrat a pokračovat tak ve válce. Je jedno jestli bombu mělo USA, Rusko nebo kdokoliv jiný prostě se chtělo vyzkoušet co se stane když to hodíš na město a ano museli to hodit na město aby si Japonci uvědomili jakou ta bomba má silu.
MaTeS
MaTeS - Před 12 dny
@David Petrov Co to meleš za hovna USA bylo napadeno Japonskem co jako měli dělat šašku?
Igelitovy Sacek
Igelitovy Sacek - Před měsícem
Pěkný blábol ;-) Příště to zkuste lépe. Místo toho, aby to hodili někam nad moře, a řekli: "kapitulujte, jinak tohle...", tak to raději hodili na civilisty? Tleskám. Nezastávám se žádné strany, ale USA potřebovala bombu vyzkoušet na civilistech a velkoměstech, testy v poušti byly málo... Japonci byli v té době na kolenou, se zlomkem armády a námořnictva. Ideální cíl pro cvičný terč. To je fakt. Zamysli se předtím, než schválíš podobný zločin proti stovkám tisíců civilistů...
Robert Robert
Robert Robert - Před měsícem
Japonci robili nesmierne zverstva v Číne.... Japonska armáda bola bezcitný Satan..... Je mi ľúto civilistov a bežných ľudí ... Avšak šikmookí si nikdy odomňa nič nekúpili... neviem akí su to naozaj ľudia..
Velký Kopyto
Velký Kopyto - Před měsícem
A dostal by kulku. Skvělý
david marustik
david marustik - Před měsícem
Svině americký,největší xindl
david marustik
david marustik - Před 23 dny
@Velký Kopyto Ano meli
Velký Kopyto
Velký Kopyto - Před měsícem
Ehmmmm. A místo Japonců měli teda umřít ještě tisíce amerických vojáků??
Radoslava Pitkova
Radoslava Pitkova - Před měsícem
ten kto toto spustil nemoze byt clovek je to monstrum ktore musi byt zomlete pri zmysloch a este ho udrziavat pri zivote aby zil a chodil po ich uliciach aj keby som bol vojak pylot toho lietadla radsej sa zastrelim v kokpite a odstrelim sa na mars sybila nekecala zbohom planeta zem usa karme neuniknes
pepino1607
pepino1607 - Před měsícem
Skurvená amerika
Suzie Black
Suzie Black - Před měsícem
Proč lidi delaj picoviny 😕😬
hmyzovrah2
hmyzovrah2 - Před měsícem
dobre. ted dejme stranou vsechno, ztraty na zivotech apod. a zamerme se na zbytek. podle mne to byl zlocin ze strany amiku, ale to take dejme stranou. ale v cem me tohle sere je fakt, ze to byl zlocin USA vuci nasi planete. zabita, ci ozarena zvirata pri vybuchu, znecisteni ovzdusi, vody atd. atd. vsechny testy ktere tomu predchazely a ktere se deji dodnes. to jsou zlociny k nasi planete a patri ktomu i jaderne elektrarny.
Sagi Sagittarius
Sagi Sagittarius - Před měsícem
@Martin Cerveny Oni byli první. A čí je to vina? Asi těch dětí, možná žen co neví se postarat o blízké, babiček a dědů? Ne, nekontrolovaná agrese, USA nezajímalo proč obsadili Japonci sever Číny, jejich banky čile obchodovaly přes ŠVÝCARSKOU banku pro repatriaci škod po Velké válce s Německem(úmyslně nepíšu politickou orientaci), ještě do roku 1943. Nebýt Stalingradu, obchodovaly by dál...Myslím že za to může chamtivost, nenažranost. Oni ještě v roce 1968 neměli vyřešené postavení Černochů ve státě. Kdo mohl za "studenou válku?". Britský premiér, hrdina, požádal na konci války vypracovat plán útoku na SSSR. Ale tato země měla po 2.svět. válce spoustu obdivovatelů, a špionů...Stalin se to dověděl...A tohle Japonci, ti obyčejní nikdy nezapomenou. Tak jako Sověti při pálení země a vraždění dětí, obyvatel. Tak jako všechny státy co trpěli otroctvím, porobou...Kdo za to může???
hmyzovrah2
hmyzovrah2 - Před měsícem
@Martin Cerveny sak pisu, ze se to deje dodnes. a vim, ze to delaji i tyhle staty, jinak kazda bezici elektrarna vyprodukuje tuny jaderneho odpadu, kdyz ktomu pripoctu plasty apod, za 100 let bude planeta neobyvatelna a vetsina druhu vyhynulych.
Martin Cerveny
Martin Cerveny - Před měsícem
Tak to si okruh tech zlocincu rozsir ale i o dalsi staty... Rusko/SSSR, Francie, UK, Indie, Pakistan, S. Korea, Cina, Izrael, Japonsko, Ceskoslovensko, JAR. Zapomnel jsem na nekoho? No pokud myslis i jen bezici jaderne elektrarny bez nehody, tak to budes mit seznam zlocincu mnohem vetsi.
Jakub Jaroš
Jakub Jaroš - Před měsícem
Co takhle natočit seriál, o úmyslu zabít miliony lidí shozenim atomové bomby, když už máme seriál o zabiti milionů lidí z nedbalosti v cernobylu a samozřejmě úmyslu to ututlat, abych neomlouval hloupé jednání po katastrofě. Nicméně shodit atomovou bombu s úmyslem vytvořit katastrofu, mě přijde daleko horší, než se snažit lhát o své neschopnosti. Tot můj názor, pokud někomu přijde omezený, má právo se vyjádřit a já si zamlouvám právo ho poslat do zadele :))
Ivan Koutnik
Ivan Koutnik - Před měsícem
Podle mne máte pravdu.
Andrea Dudekova
Andrea Dudekova - Před měsícem
prečo o tom vedeli len Rusi ????
KAFOUN
KAFOUN - Před měsícem
Lidstvo..
Tomas Jindra
Tomas Jindra - Před měsícem
Američany neomlouvám ale jsem přesvedčen kdyby tu bombu neschodily tak by padlo ještě více obětí protože Japonci by se nikdy nevzadly
Ivan Koutnik
Ivan Koutnik - Před měsícem
Jakýkoliv plošný útok na civilní obyvatelstvo je zvěrstvo.
Miroslav Bárta
Miroslav Bárta - Před měsícem
Němce soudili za ty prasárny a toto nechali bez trestu :D tpc
Pepe G
Pepe G - Před měsícem
@Madvih co fetujes, ty gaucovy politolog a filozof?
Miroslav Bárta
Miroslav Bárta - Před měsícem
@Madvih všichni by měli si odpykat válečné zločiny ne jen Němci :) toť vše a USA je větší zlo než Rusko :)
Madvih
Madvih - Před měsícem
@Miroslav Bárta Kdyby tu bombu neshodili, shodil by to nekdo jinej s daleko horsim scenarem. USA se brani, ukazuje silu a technickou vyspelost, aby nikdo nemel v planu napadnout. Rusko se snazi kontrolovat co nejvice uzemi a lidi brat jako roboty bez moznosti vlastniho nazoru a rozvijeni(svobody). Ano, Rusko bylo jeste horsi nez Nemecko ve druhe svetove valce, nicmene bez Ruska by aliance nevyhrala. Rusko bylo napadeno podobne jako osatatni staty, predstavovalo potencionalniho spojence pro vitezstvi aliance a zabraneni nacistum v rozpinani. Nic nemeni fakt na tom ze jak RUSKO tak USA jsou(stali se po valce) supervelmocemi a zacala tak studena valka, je dost mozne, ze zabraneni utoku jeden na druheho byla prave tato udalost, kterou jsme videli v dokumentu, hlavne tedy jeji nasledky. A ptas se na soud a odpovednost? Vazne? Muzeme byt radi, ze Japonsko nebylo zotroceno, vyhlazeno a ze USA dal nepostupovalo v tomto procesu proti ostatnim. Verim, ze takhle by se zachovalo Rusko a nacisticke nemecko, ve vysledku i Japonsko - kdyby meli v te dobe pristup k jadernym zbranim jako prvni narod. Jsem rad, ze USA je ta zeme, ktera dostata jako prvni jadernou silu a take vyhrala verminej zavod oproti SSSR pristanim na mesici, kdyby to byli Rusove, dnesni scenar by byl taky uplne jinej.
Miroslav Bárta
Miroslav Bárta - Před měsícem
@honza vasicek Jo aha takže vše je v pořádku... Rusové byli větší svině než němci ale jelikož nezačli valku tak je to v pohodě a tu to je taky v pohodě hodit atomovku na město plne civilistu... USA nikdy nikdo netrestal a to maj taky spousstu svinaren ale je tto v pohodě :D mame tu USAfila
honza vasicek
honza vasicek - Před měsícem
A proč by to měli trestat??? Japonci tu válku proti USA začali, zaútočili dokonce bez vyhlášení války, v asii dělali ještě větší zrůdnosti než němci.... Kdo seje vítr, sklidí bouři.
Andrej Kristián
Andrej Kristián - Před měsícem
Ten pocit keď sa pozeráš na vrahov niekoľko stoviek tisíc ľudí...
Andrej Kristián
Andrej Kristián - Před měsícem
@alchkosac vojna znamená mŕtvy vojaci a minimum mŕtvych civilistov, ale čo robili Japonci a čo spravili Američania sa pokladá za vojnový zločin. A hlavne Američania, keďže po atómovej bombe sa následky radiácie môžu prejaviť na viacerých generáciach, a príde mi to nespravodlivé aby trpeli nevinný ktorý sa ani nenarodili. Aj keď za 2sv bolo viacero zverstiev a možno Američania zabránili ďalšiemu krviprelievaniu. Amici mierili na centrum mesta a nie na jeho vojenské ciele a továrne.
alchkosac
alchkosac - Před měsícem
Ten pocit, když netušíš co znamená válka.
Další v pořadí