Ústav nezávislé žurnalistiky. Co to je?

3 659
184
 
Komentáře
Míla Hotový
Míla Hotový - Před 5 hodinami
Xavere opět musím zatleskat. Po této informaci musí zpravodajství ČT lézt kanálem. Toto se děje za poplatky koncesionářů? Z ČT se pomalu a jistě stává nekontrolovatelný moloch......brrr
Exiled Ronin
Exiled Ronin - Před 6 hodinami
No kamaradi a tak to u nas funguje skoro vsechno. Fandim Vam pane Xaver. Dobre jste si s nima vytrel! Jen pozor, tahle chobotnice nema problem i s osobni likvidaci.
MoonIndustries
MoonIndustries - Před 22 hodinami
Objev roku! Opravdu platí, že Ondřej, co založil Ustav v roce 2014 provozuje i Hlídacího psa. Vše je veřejně uvedeno na stránkách, přesto to je Xaverův objev roku! Ani jediný náznak toho, že by články na HP byly závislé, či že by byly nepravdivé. Namísto toho, jen osobní napadání ustřední postavy. Ubohost a trapnost. Ale v třicátých letech se tyto metody taky osvědčily.
Vasja Vasja
Vasja Vasja - Před 14 hodinami
Na co ale potřebuje Ondřej "Ústav", když je to poráde jenom Ondřej:-)
Milan Procházka
Milan Procházka - Před dnem
Dobře XAVERE !
asdfjklu12345
asdfjklu12345 - Před dnem
já myslel, že devadesátá léta jsou už dávno za námi a ono ne. Oni se v ČT budou hodně divit, až jednou volby vyhraje Okamura a neuvědomují si, že když se takto chovají, že mu jdou vlastně na ruku a jemu to vyhovuje. A když tady pořádek neumí zjednat tradiční strany, tak holt to budou muset udělat jiní, třeba Okamura nebo komunisti a ČT tímto svým chováním k tomu jen přispívá.
Vlastimil Praus
Vlastimil Praus - Před dnem
Na stejné adrese je asi 26 firem, takže z toho plyne, že udávaná adresa je virtuální. Možná že UNZ je také virtuální sekta (kterou se ohání ČT24 atd). Na tom domu nevisí (dle zákona) cedule o firmách, co tam sídlí a pracují. Shrnuto, zřejmě v pozadí bude Jandovo sekta Evropské hodnoty, co jest státní neziskovkou a dotovanou Min.školství. EH je skupina co nám říká, jak máme myslet, jak si to máme vyložit (tak po soudružsku a evropsku). Mějte se fajn a držte se.
Radomir Zednicek
Radomir Zednicek - Před dnem
Já jim to říkal- nedráždĕte Xavera bosou nohou😂😂😂. Komu není rady ........
Miloš Krupička
Miloš Krupička - Před dnem
Pořád jako je tento, by měli zveřejněnovat sami lidé na sociálních sítích. A lidem jako pan Xaver úřad prezidenta. Tleskám a děkuji.
Ivan Potančok
Ivan Potančok - Před dnem
Pane Xaver. Vase prace ucel urcite splnuje. Preji hodne síly. Do budoucna a pokracujte. Hodne hodnotný videa.
Martin Valla
Martin Valla - Před 2 dny
Tak tomu se říká konstruktivní kritika.
Josef
Josef - Před 2 dny
Snad to probudí co nejvíc lidí ignorujících tento MATRIX 🙏
Richard Kros
Richard Kros - Před 2 dny
skvěle Xavere !!! - čt to má vše u zadku - ta pohrdá nějakým veřejným mínění....
Richard Kros
Richard Kros - Před 2 dny
skvěle Xavere !!! - čt to má vše u zadku - ta pohrdá nějakým veřejným mínění....
Bali Lombok
Bali Lombok - Před 2 dny
čt jsou lháři..děkuji Xavere
Libošído
Libošído - Před 2 dny
*Další informace k Ústavu Nezávislé Žurnalistiky aneb co Xaver neřekl* :
Od přírody jsem nedůvěřivý, a tak jsem se zkusil podívat na ÚNŽ sám, čím víc jsem se v tom hrabal, tím více mě děsila představa, že ČT se vůbec dovoluje _(obecně kdokoliv)_ , na tento zdroj odovlávat. Předpokládám, že komentáře čtete až po zhlédnutí Xaverova videa, proto se pokusim, informace neopakovat.
Podotýkám, bude to delší čtení, už v tom ležim několik hodin, takže děkuji Xaverovi za zábavu :D

První věc, co mě zarazila, byla výrazná finanční podpora ÚNŽ, od jakéhosi Nadačního fondu českých průmyslníků _(dále jen NFČP)_ - napadlo mě tedy porovnat vznik obou společností.
Výsledek pátrání byl úsměvný.
ÚNŽ vznikl 4.9.2014, NFČP - hlavní finanční podporovatel, byl založen týden poté - tedy 10.9.2014. To ale nebyla jediná podivnost. V zakládací listině NFČP, je jako revizor _(mezi orgány nadačního fondu)_ zmíněna *Lenka Černá* , která ale, je zároveň zmíněná přímo na stránkách Hlídacího psa, jako předsedkyně správní rady a spoluzakladatelka ústavu.
Zde přichází další úsměvná část, L.Černá totiž není zmíněná v zakládací listině ÚNŽ ale zvolena do správní rady byla v den vzniku ÚNŽ a navíc, až do roku 2016 figurovala jak v NFČP, která společnost dotovala, tak v ÚNŽ, kde je dodnes členkou správní rady.
K tomu všemu se jedná o tu samou Lenku Černou, která se stala výkonnou ředitelkou Annonce r.2012 a z vyjádření na stránkách Annonce lze vyčíst toto " _Na postu CEO Lenka Černá nahradila dočasného ředitele Martina Novotného. Ten tuto funkci zastával od začátku letošního roku poté, co se předchozí generální ředitel, Vladimír Jaroš, stal zároveň generálním ředitelem skupiny NOEN, která prostřednictvím akcionářů společnost ANNONCE a.s. vlastní_ ".
Na první pohled to vypadá nevinně, dokud se nepodíváte na účetní uzávěrku 2017 v NFČP, kde v seznamu poskytovatelů finančních darů, je zmíněna NEON a.s. - tu vlastní Jaroslav Veverka _(který je mimochodem taky uveden jako samostatná osoba mezi přispěvateli)_ v téže zprávě, co je ale zajímavější je fakt, že p. Veverka je původní zakladatel Nadačního fondu českých průmyslníků a už od počátků ÚNŽ do něj posílá nemalé finanční částky.
ÚNŽ to dokonce zmiňuje ve své výroční zprávě z r.2015 kde se píše: " _Klíčová v roce 2015 byla pro Ústav spolupráce s Nadačním fondem českých průmyslníků. Ten se smlouvou uzavřenou 20. 11. 2014 závázal podporovat Ústav měsíčně částkou 250.000 korun. Dne 30. 4. 2015 byl podepsán dodatek k této smlouvě, podle kterého se NFČP zavázal k podpoře nejdříve 300.000 měsíčně (květen a červen 2015) a od července 2015 k měsíční podpoře ve výši 350.000 korun_ ".
To je poměrně odvážná smlouva, pokud vezmete v úvahu, že NFČP a ÚNŽ existují jen 2 měsíce že? Nejen na tomto příkladu je jasně vidět, že NFČP je založen v podstatě jen pro financování ÚNŽ.
Nestačí vám to? Podíváme se na účetní uzávěrku NFČP z r. 2016. :D
"Přijaté dary: NOEN a.s. 3,1mil ; AC Technologies, s.r.o. 200tis / Poskytnuté dary: ÚNŽ 2,93mil"
Asi Vás nepřekvapí, že v AC Technologies je pan Veverka spolumajitelem :)
R. 2016 byl ale pro ÚNŽ výživným, protože kromě NFČP, přitáhl i dvě velké "hvězdy", které se finančně výrazně podíleli na jeho chodu. Prvním je mecenáš Karel Janeček _(dar 762tis.)_ , kterého asi netřeba nijak představovat a druhým je Jan Demjanovič _(dar 500tis.)_ bývalý šéf Severočeských dolů. Zbytek dárců za r.2016 již není moc důležitý, v porovnáním s top3 jde o drobné.
2017 již nebudu pitvat, jen podotknu, že Karel Janeček zůstal věrný, protože nadační fond pomoci, který daroval 929tis, je jeho projektem a k tomu se přidal i Soros se svým Open Society _(dar 100tis.)_
Vyšší zájem o podporu ÚNŽ si vysvětluji především úspěchu Hlídacího psa z roku 2016 v Křišťálové Lupě, to je nejspíš i důvod, proč se dostal Hlídací pes do podvědomí většího počtu lidí a získal jakousi pseudodůvěryhodnost, když se objevil v top10 zpravodajských webech vedle ČT, Novinek, Deniku nebo třeba DVTV.
Ale pokud is nalijeme čistého vína, ÚNŽ je v podstatě Hlídací pes a to je v podstatě, ve své původní podobě jen blog Ondřeje Neumanna financovaný primárně podnikatelem Veverkou, který sesype peníze ze svých firem na jednu hromadu a za pomoci své nadace je přeleje do ÚNŽ aby to nebylo "tak okaté". Do toho všeho, je pak pár redaktorů v pozadí a toť vše.
ÚNŽ nikdy fyzicky neexistoval, je to jen pár slov na papíře, vytvořených pro značku Hlídacího psa, aby vypadal lépe, proto o samotném ústavu, nemůžete nic najít, krom toho, že jejich projektem je Hlídací pes.
Ona zmiňovaná adresa _Líšnice 208_ , je Neumannovo bydliště z r. 2014 a aktuální jedinou fyzickou adresou, je _Přívozní 3_ v Praze, která je uvedená v kontaktech Hlídacího psa a z Google StreetView vypadá ještě humorněji, než ta chata na kterou se byl podívat Xaver :D
Osobně bych si články z tohoto webu nedovolil citovat ani před kamarády natož se na web odvolávat v TV vysílání, jako na relevantní zdroj informací a všem doporučuju, brát veškeré články s velkou rezervou...
____________________________
Použité zdroje:
Sbírka Listin - Nadační fond českých průmyslníků:
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=877553
Sbírka Listin - Ústav nezávislé žurnalistiky, z.ú.
https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-firma?subjektId=874968
Oznámení - Lenka Černá výkonnou ředitelkou ANNONCE a.s
https://www.annonce.cz/o-annonci/pro-media/b2b/_publish_ami_o-annonci_pro-media_b2b_tz-annonce-ceo.html
Osoba Jaroslava Veverky
https://www.detail.cz/osoba/jaroslav-veverka-nad-vltavou-2167-roztoky/LL3nyn_blVM/
Další informace o osobách, články, mapy aj.
https://www.google.cz/

EDIT: Pouze opraveno odřádkování, které mi na YT blbne :)
ndudman8
ndudman8 - Před 2 dny
Newsroom ..."mějte s námi dobrý večer" ...to ale je nějaká moderní čeština, že? Anglismus. Přejeme Vám příjemně strávený večer s námi, dobrou zábavu apod., jinak by mohli vlastě vysílat už rovnou v cizím jazyce.
Tomáš Hlaváček
Tomáš Hlaváček - Před 2 dny
Profesionální práce, za kterou mu Hrad hradí 24.000 CZK ;) Nezávislá žurnalistika. Bravo...
Pavel Aron
Pavel Aron - Před 2 dny
Xavere díky, tohle ukazuje hodně.
EDWARD KŘIVOHUBÝ
EDWARD KŘIVOHUBÝ - Před 2 dny
My jsme pořad "ŇŮS RUM", to je takový " ŇŮS TUZEMÁK - PO ČESKU " ! Už aby zde byl zákon FARA, jako v USA, ať víme, kdo vlastně za koho kope !
tomas zavadil
tomas zavadil - Před 3 dny
jak dlouho to bude ještě trvat než skonči všechny ty nesmysli ANTIFA, IMIGRACE, ISLAMIZACE, MULTIKULTURALISMUS, FEMINISMUS, GENDERISMUS, a všechny ty nesmysli vždyt to všechno se už da označit za NIHILIZMUS
Milan Červenka
Milan Červenka - Před 3 dny
Mno Líšnice jako taková je od nás kousek dál, ale i tak je sranda vidět naše chatky na youtube :D
Natalia Budz
Natalia Budz - Před 3 dny
Xavere sleduji Váš již dlouho a věřím Vám ! Víc lidí jako Vy v téhle branži.
Jiří Hlavsa
Jiří Hlavsa - Před 3 dny
Xaver borec. ČT. vodporná žumpa.
Dražen Mitič
Dražen Mitič - Před 3 dny
XAVER máš môj velký rešpekt a obdiv :)
benevalete1
benevalete1 - Před 3 dny
Bravo, Xavere!!!
MultiKasparek
MultiKasparek - Před 3 dny
Říct pravdu v epoše všeobecného podvádění je statečný čin. Pan Veselý měl odvahu postavit se proti mocnému proudu. Máte moji úctu, pane.
Marek Vycital
Marek Vycital - Před 3 dny
Cekal jsem spis rozbor toho, co Hlidaci pes pise. Tohle je takove dost ucelove. Ale pobavilo me to.
Martin Noone
Martin Noone - Před 3 dny
Xavere, Xavere - tak ses nechal koupit od Zemana, zaplatil ti ať popliveš ČT.. Proč bychom tě měli poslouchat?!

Nezávislá žurnalistika se nedělá z cizích peněz..

ZDROJ: https://denikn.cz/210462/televize-xtv-kde-pusobi-xaver-vesely-z-rozhlasu-bude-propagovat-hrad-moderator-stret-zajmu-odmita/
Vasja Vasja
Vasja Vasja - Před 3 dny
Neposlouchej. Na to nemáš hlavu.
ronald reaggan
ronald reaggan - Před 3 dny
Zdravím Pane Veselý,zasílám inspiraci,námět....ono to s tím tématem docela souvisí.(:
Vyšla celkem nová kniha,která mnohé věci ozřejmí.
/V našem českém rybníčku to asi nevyřešíme/
https://www.youtube.com/watch?v=8VfO0-gxa88&t=476s
Jan Macek
Jan Macek - Před 3 dny
Toto je k pláči
Andrey Tozzi
Andrey Tozzi - Před 3 dny
Pan Xaver roztáčí svoje kladiva a hodně lidí si brzo posere trenky.
Edson Arantes
Edson Arantes - Před 3 dny
Chci říci že je dobré, že tu jsou nějací Xaverové. Díky. ;-)
Hanyka
Hanyka - Před 3 dny
Tak to je teda mazec! !!! Díky Xavere, jste skvělý člověk. Tohle by nemělo zůstat jen tak.
Petr Matoušek
Petr Matoušek - Před 3 dny
Zde je vidět, jak jednoduše se lidi nechají oblbnout, nic si neověří a věří kdejaké blbosti.
Dejvy2
Dejvy2 - Před 3 dny
Xavere, ty asi účtuješ se životem. Nejdříve si namažeš na chleba Šarapatku a teď tahle poprava. Co přijde příště? Bojím se už teď. Ale podívám se. Nepolevuj!
Petr Matoušek
Petr Matoušek - Před 3 dny
Kdo vlastní XTV,? Z obchodního rejstříku : vlastníkem je společnost Powermind, ale ta má anonymní akcie, sídlí na virtuální adrese, kde uvádí své sídlo další zhruba tisícovka firem. Z veřejných zdrojů tedy není možné zjistit, kdo je konečným vlastníkem společnosti Powermind.
Helena Mazalová
Helena Mazalová - Před 4 dny
Pane Veselý, když se kopne do vosího hnízda, tak vosy zuří. Držím Vám pěsti. Jste super.
Branislav Loj
Branislav Loj - Před 4 dny
rovnaky bordel ako u nas na Slovensku ...sama neziskovka platena z USA ovplivnujuca verejnu mienku
Lukáš Blažek
Lukáš Blažek - Před 4 dny
Tak to je slušné. Ne, že bych si Vás pane Xavere dokázal zařadit do škatulky "mám rád, nemám rád", ale rozhodně si vážím práce kterou děláte a jak ji děláte. Doufám, že ústav nezávislé žurnalistiky teď přijde s vysvětlením, za co se vlastně považuje a ideální by bylo, kdyby to bylo na vašem kanálu, protože věřím, že vy narozdíl od bulváru dáváte šanci oběma stranám.
Aleksandr Fyodorovich Akimov
udělal jste všechno správně!!
Zdeněk H.
Zdeněk H. - Před 4 dny
To, že má subjekt adresu v horní dolní, snad dnes nikoho nepřekvapí - toto samotné je úplně zbytečná "senzace". Ostatní poznatky jsou zajímavé (jediný zaměstnanec a propojení na další osoby), na druhou stranu by ta proklínaná ČT alespoň vynaložila úsilí k získání vyjádření protistrany. Předhodit spekulace bez vyjádření druhé strany - tak se objektivní žurnalistika také neděla ;)
Jozka Ondreas
Jozka Ondreas - Před 4 dny
Tak za tohle by měla být ČT rozpuštena, nebo zbavena koncesionářských poplatků ... minimálně
petr pesak
petr pesak - Před 4 dny
Jste placenej Miloškem a budete tady něco poučovat o nezávislé žurnalistice,hanba vám!
Smidrc Dopiva
Smidrc Dopiva - Před 4 dny
Pozor, na Forum24 už to kejhá. Že by další silně objektivní potrefené husičky taktéž opuncované ústavem nezávislé žurnalistiky?
Vaclav Masek
Vaclav Masek - Před 4 dny
Opravdu jsem se bavil 😂 tento ústav má rozhodně váhu.. Je dobře, že se tím pořad čt ohání, alespoň je na první pohled zřejmé co je to za lidi a jak to tam za naše peníze vedou... Za moje teda ne.. neplatím poplatek a hodlám se tomu dál bránit :-)
Co Říkáte Xavere na článek o vás na foru24? Další z pokusů čt o vaši diskreditaci??
Milan Hosek
Milan Hosek - Před 4 dny
Xavere mam ta rad, ale toto je trapne video. Presne vies co je Hlidaci Pes (aj to kto je za tym, kto to financuje, tvoji kamosi...), ale ty sa tu tvaris jak neználek! Ukludni sa, niekto ta kritizuje a ty sa hned urazis? Som myslel, ze si vyrovnana osobnost... skoda ...
jaryn 369
jaryn 369 - Před 4 dny
Jste Větší, a dekuji, jak ta Čt, co neumí sebereflexe,.........
Alpha Serpentis
Alpha Serpentis - Před 4 dny
Definice: Ústav je právnická osoba ustavená za účelem provozování činnosti užitečné společensky nebo hospodářsky s využitím své osobní a majetkové složky.
Alpha Serpentis
Alpha Serpentis - Před 4 dny
Investigativec byste být evidentně nemohl, Xavere. Ale to vy naštěstí nepotřebujete. Stačí, když Vám budou dostatečně téct peníze z hradu, viďte?
GOOD111222
GOOD111222 - Před 4 dny
Takže jste jen odvedl pozornost od toho jak jste byl hrubý na redaktorku, tleskám :-D :-D :-D bulvárnimu novináři ...
Petr Fiala
Petr Fiala - Před 4 dny
Bože to je amatérismus, to si ten falešný ústav nemohl aspoň najmout nějakou malou kancelář v nějakým větší městě a dělat, že tam zrovna náhodou nikdo není.
Daniel Kučera
Daniel Kučera - Před 4 dny
Výborné Xavere, fandím Vám 👏👏👍
Pavel Kuchař
Pavel Kuchař - Před 4 dny
Hrůzo strašné zjištění ... Po tomto videu už nemám chuť platit koncesionářské poplatky...
Galaxy_Gamer
Galaxy_Gamer - Před 4 dny
Výborně Xavere, jako vždy jste skvělý. Ale mám obavy, že teprve teď po vás lepšolidi teprve půjdou a budou se vás snažit zdiskreditovat. Mějte se na pozoru a držím palce.
sachi Zustak
sachi Zustak - Před 4 dny
Děkuji Vám za informaci..je to paráda,že jste tomu věnoval svůj čas.
Tyvousch
Tyvousch - Před 4 dny
To byla poněkud zbytečná cesta do Líšnice. Co takhle vyzkoušet na webu Hlidacipes.org uvedenou doručovací adresu? Tedy pokud jste opravdu chtěl mluvit s někým z Ústavu nezávislé žurnalistiky.
Jiří Petráň
Jiří Petráň - Před 4 dny
Nezávislost za 24 tisíc.
Na jedné z pražských virtuálních adres sídlí nejen vlastník internetové televize XTV, ale také Xaverova vlastní společnost Seven Red. „Proč bych nemohl mít virtuální adresu? Tu firmu už jsem asi před 14 dny prodal vlastníkům XTV,” uvedl Veselý.
Tomáš Kavalek
Tomáš Kavalek - Před 4 dny
Pěkná reportáž. Bohužel se obávám, že těm, kterým se nerozsvítilo doposud, se nerozsvítí ani touto reportáží. Je to vše velmi jednoduché – https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10219495289833695&set=a.1116952444819&type=3&theater. Dokonce jsem přesvědčen o tom, že málokdo obětuje 14 min času k zhlédnutí videa, a pak ještě cca dalších 15 minut času k tomu, aby si ověřil, že to, co Xaver říká, je pravda – minimálně projít web, podívat se do rejstříku a na mapu. Protože, co když neříká pravdu? Kdo je dnes, z těch to tomu všemu věří, ochotný věnovat tolik času něčemu, o čem si stejně v hloubi duše myslí, že mu to je jedno? Třicet minut je skutečně dost, a to je to je jedna kauza. Takže dobrá práce, ale zároveň to je smutné.
Josef Ponert
Josef Ponert - Před 4 dny
Co na to Klaus ml. ? :-)A co peníze od Miloše Zemana ?
Marast
Marast - Před 4 dny
A ty seš nic jen svině placená hradem...
Další v pořadí